دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

همکاری دانشگاه آزاد با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران

همکاری دانشگاه آزاد با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران
دو تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران امضا شد.
کد خبر : 879350

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، دو تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای این استان امضا شد. بر مبنای این تفاهم‌نامه امکان استفاده از دریافت مدارک با قابلیت ترجمه، امکان استفاده از کسر خدمت سربازی، صدور ID مدرسی جهت تدریس در کلیه دورها و مهارت های فنی و حرفه ای  و امکان دریافت مجوز های کسب وکار، امکان دریافت تسهیلات کارآفرینی برای دانشجویان و اساتید فراهم شد.

حامد افشاری معاون برنامه ریزی و تحول دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری با معرفی ظرفیت‌های این دانشگاه، دانشجویان و اعضای هیئت علمی، زیرساخت‌های فناوری، کارگاهی  و آزمایشگاهی  به تشریح و تبیین طرح پویش (اشتغال دانشجو یان در دانشگاه) پرداخت و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران را گامی مؤثر در راه ایجاد اشتغال کارآمد و پایدار دانست.

حسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران نیز با تشکر از میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در این مراسم از اعلام آمادگی کامل  سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با دانشگاه در خصوص عملیاتی شدن طرح پویش خبر داد و اعطای  مجوز مرکز مشاوره شغلی و مدیریت TMCبا اعتبار 5 ساله به دانشگاه آزاد اسلامی را گامی موثر در این راه عنوان کرد  و افزود: واحد های دانشگاهی استان تهران از این پس جهت دریافت و تمدید مجوز مرکز مشاوره شغلی و مدیریت TMC از طریق دبیرخانه استان تهران اقدام کنند.

حسینی افزود: دانشجویان با دریافت این مدرک از طریق مجموعه های TMC می توانند از مزایای این گونه مدارک استفاده کنند.

وی با بیان اینکه از این به بعد این گونه مدارک با امضای مشترک طرفین و با اعتبار بین المللی و قابلیت ترجمه ارائه می شوند و از مزایای آن  کسر از خدمت سربازی و امکان دریافت مجوز های کسب وکار ، امکان دریافت تسهیلات کارآفرینی برشمرد.

وی افزود: مدرسین و اساتید دانشگاه در این تفاهم نامه می توانند از مشخصه  تدریس، ( ID مدرسی)  جهت تدریس در کلیه دورها و مهارت ها استفاده کنند.

جلال حیدربیگی مدیرکل اقتصاد دانش‌بنیان و بازار فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران نیز در این مراسم با معرفی طرح پویش اشتغال دانشجویان دانشگاه، طرح مذکور را یکی از راهای ایجاد اشتغال پایدار و کارآمد دانشجویان و همکاری با سازمان فنی و حرفه ای را یکی از راهای توانمند سازی و مهارت آموزی و ایجاد کار آموزان ماهر و کار آمد برشمرد و از استفاده از امکانات و ظرفیت های مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان فنی و حرفه ای استان تهران در جهت ایجاد مراکز فناوری، سراها، پردیس پارک علم و فناوری خبر داد. 

شایان ذکر است در پایان مراسم دو مورد تفاهم‌نامه همکاری به امضای طرفین رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظر