دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

برنامه گام به گام وزارت ورزش برای تغییرات یا ترمیم مدیریتی در استقلال و پرسپولیس

برنامه گام به گام وزارت ورزش برای تغییرات یا ترمیم مدیریتی در استقلال و پرسپولیس
وزارت ورزش و جوانان در حال رصد شرایط استقلال و پرسپولیس در حوزه مدیریت است و تغییرات در این دو باشگاه محتمل‌تر از قبل به نظر می‌رسد.
کد خبر : 879150

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، شرایط مدیریتی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در فصل جاری با نوسان همراه بوده که عمده این مشکلات اقتصادی بوده است. گاهی اوضاع استقلال آرام تر بوه و گاهی پرسپولیس و البته در مواقعی همزمان دچار بحران شده اند. در مجموع مدیریت دو باشگاه که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند با کم و زیاد و با راه های غلط و درست توانسته اند بحران ها را برای مقطعی پشت سر بگذارند.

همین شرایط ناپایدار باعث شده تا در مورد تغییرات در بدنه مدیریتی سرخابی ها هر روز گمانه زنی هایی شود. تا همین یک ماه قبل بیشتر شایعات در مورد باشگاه استقلال بود و این روزها با توجه به حواشی اخیری که درون پرسپولیس رخ داده در مورد سرخپوشان این گمانه زنی ها بیشتر شده است اما ظاهرا وزارت ورزش و جوانان در فضایی کاملا دور از هیاهو مسائل کلان مدیریتی دو باشگاه را مورد بررسی قرار داده و حتی ممکن است در آینده ای نزدیک تغییراتی را در مدیریت این دو باشگاه ایجاد کند.

طبق پیگیری های خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان که در این مدت سعی کرده بر خلاف حمید سجادی فضایی آرام را در ورزش ایجاد کند در حال رصد اوضاع دو باشگاه است و حتی گزارشاتی از عملکرد دو مجموعه بزرگ پایتخت را هم مورد بررسی و تحلیل قرار داده است. هاشمی که تمایل دارد از افراد استخوان خرد کرده در حوزه ورزش استفاده کند و حتی شروین اسبقیان را به وزارت ورزش و جوانان اضافه کرده است ظاهرا تصمیم دارد در هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هم از نفرات با تجربه استفاده کند.

بررسی شرایط استقلال و پرسپولیس توسط وزارت ورزش به این گونه نیست که بدون دلیل و بدون اتفاق خاصی تصمیم به تغییرات گرفته شود و بیشتر از هر چیز شاید ترمیم هیئت مدیره دو باشگاه مد نظر وزیر ورزش باشد. البته این موضوع هم از قلم نیفتد که با توجه به واگذاری 10 درصدی سهام دو باشگاه به بخش خصوصی وزارت ورزش تنها تصمیم گیر شرایط مدیریتی دو باشگاه نیست و قطعا اگر قرار بر ترمیم با تغییراتی باشد بدون در نظر گرفتن نظرات سازمان خصوصی سازی نخواهد بود.

از همه مهمتر اینکه دو باشگاه در شرایط حساسی در لیگ برتر هستند و وزارت ورزش طبق سنوات گذشته که ناگهانی و یک شبه تغییرات در دو باشگاه انجام می شد و به جای برطرف کردن بحران، بر مشکلات افزوده می شد، نمی خواهد این گونه وارد عمل شود. کیومرث هاشمی هنوز حضورش در وزارت ورزش به سه ماه نرسیده و به هیچ عنوان از آن دست مدیرانی نیست که برای تغییرات بی گدار به آب بزند. کما اینکه در مورد پست معاونت قهرمانی خود هنوز تصمیم گیری قطعی نگرفته است.

اما در مورد استقلال و پرسپولیس او آهسته و گام به گام جلو می رود. در همین راستا گفته می شود یکی از نفرات مد نظر هاشمی برای اضافه شدن به بدنه مدیریتی استقلال علی آقا محمدی است که عملکرد قابل توجهی در این باشگاه در سال های دور دارد. با حضور چنین فردی قطعا کل سیستم مدیریتی استقلال دستخوش تغییر می‌شود اما فعلا وزارت ورزش در حال مذاکره و رایزنی برای حضور چنین فردی است.

از سوی دیگر در پرسپولیس هم تغییرات وجود خواهد داشت، هر چند از وزارت ورزش زمان دقیقی برای اعمال تغییرات اعلام نشده اما اسامی مختلفی پیرامون جدایی درویش شنیده می‌شود. اسامی مدیران گذشته سرخپوشان این روزها در فضای رسانه ای و مجازی مطرح می شود که ممکن است برخی از این نفرات جزو مصاحبه کنندگان بوده باشند اما طبق پیگیری خبرنگار آنا یکی از نفرات جدیدی که مد نظر است  مهدی محمد نبی است که شاید در آینده ای نه چندان دور گزینه مدیریت در باشگاه پرسپولیس شود. اینکه خود نبی آیا تمایلی به حضور در این حوزه را دارد یا خیر مشخص نیست اما او هم یکی از نفراتی است که در برنامه های وزارت ورزش و جوانان برای حضور در پرسپولیس قرار دارد.

با این شرایط تغییرات در هیات مدیره و مدیرعاملی دو باشگاه مد نظر مدیران وزارت ورزش و جوانان است اما این سیاست قرار است در آرامش و به دور از فضای احساسی اتخاذ شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته