دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

رشد ۸۴ درصدی تولید خودرو توسط خودروسازان بخش خصوصی

رشد ۸۴ درصدی تولید خودرو توسط خودروسازان بخش خصوصی
بخش خصوصی در هفت ماه امسال ۱۷۶ هزار و ۱۳۱ انواع خودرو در کشور تولید کرد که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۸۴ درصدی نشان می‌دهد.
کد خبر : 878358

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، برپایه آمار‌های منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت، در مدت مشابه سال گذشته خودروسازان بخش خصوصی کشور ۹۵ هزار و ۹۸۲ دستگاه انواع خودروی سواری، ون، وانت، کامیون، کامیونت، کشنده، همچنین مینی‌بوس، میدل باس و اتوبوس تولید کرده بودند.

برپایه این گزارش، از ابتدای امسال تا پایان مهرماه ۱۴۱ هزار و ۵۵۰ خودروی سواری توسط خودروسازن خصوصی تولید شد که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

همچنین در همین مدت ۱۹ هزار و ۲۱۰ دستگاه وانت تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۸ درصدی را به همراه داشته است.

در هفت ماه امسال ۲۲۶ دستگاه ون، ۵۳۸ دستگاه مینی بوس و میدل باس و ۲۵۴ دستگاه واحد اتوبوس تولید شده است.

تولید کامیون، کامیونت و کشنده نیز در مدت یاد شده با رشد ۶۷ درصدی در هم‌سنجی با پارسال به ۱۴ هزار و ۳۵۳ دستگاه رسید.

این دسته از خودروسازان در ماه مهر در مجموع ۳۷ هزار و ۴۶۵ دستگاه خودرو تولید کردند که این آمار نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۵ هزار و ۳۶۶ خودرو بوده، رشد ۱۴۴ درصدی را به ثبت رسانده است.

تولید خودرو توسط خودروسازان بخش خصوصی ۸۴ درصد افزایش یافت

بر اساس این گزارش، در هفت ماه سهم بخش خصوصی امسال ۲۳ درصد از کل تولید خودرو در کشور بوده است که این آمار در سال ۱۳۹۸ فقط پنج درصد بود.

روند صعودی تولید انواع خودرو در بخش خصوصی نشان می‌دهد که در هفت ماه سال‌های ۹۸، ۹۹، ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به ترتیب در کشور، ۲۲ هزار و ۳۲۲ دستگاه انواع خودرو، ۳۱ هزار و ۹۱۴ دستگاه، ۳۹ هزار و ۱۲۸ دستگاه و ۹۵ هزار و ۹۸۲ دستگاه انواع خودروی سواری تولید شده بود که امسال شاهد رشد قابل توجهی هستیم.

مطابق آمار‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، در هفت ماه امسال ۷۶۳ هزار دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۶۲۶ هزار و ۶۱۹ دستگاه خودرو بوده است، رشد ۲۲ درصدی را نشان می‌دهد.

تولید خودرو توسط خودروسازان بخش خصوصی ۸۴ درصد افزایش یافت

همچنین از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، حدود چهار درصد رشد در تکمیل خودرو‌های ناقص به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته