دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
پیام وزیر ارشاد به بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی آیت‌الله فاطمی‌نیا:

علمای دین پرچمداران آفاق ملکوت و معنویت و وارثان انبیا هستند

علمای دین پرچمداران آفاق ملکوت و معنویت و وارثان انبیا هستند
در پیام وزیر ارشاد به آیین بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی آیت‌الله فاطمی‌نیا آمده است: علمای دین پرچمداران آفاق ملکوت و معنویت و وارثان انبیا هستند.
کد خبر : 877937

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیین بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی آیت الله فاطمی نیا برگزار شد.

سخنرانان این آیین آیت الله غلامرضا فیاضی رئیس مجمع عالی حکمت اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی رئیس بنیاد بین المللی اسراء، استاد منوچهر صدوقی سها مدرس و پژوهشگر حکمت و عرفان اسلامی، صباح زنگنه مؤسس اتحادیه جهانی تقریب مذاهب اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین سید حسین فاطمی نیا فرزند آیت‌الله فاطمی‌نیا (ره) هستند.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ پیامی برای این مراسم ارسال کرد که توسط رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در ابتدای جلسه قرائت شد، در بخشی از این پیام آمده است؛ 

عالمان دین، پرچمداران آفاق ملکوت و معنویت و وارثان انبیا به شمار می­ روند. صلاح و سداد جوامع ایمانی، در همۀ زمان­ ها، مرهون راهبری و تعلیمات این دانایان روشنی­ بخش و حکمت­ آموزی است که تعمیق خداباوری علمی و تحکیم معرفت­ افزایی و کسب فضائل اخلاقی از خصایص آنان است و چه بسا که از همین رو و به نقل از پیامبر عظیم­ الشأن حضرت ختمی مرتبت­(ص) آمده است: «العُلماءُ مَصابیحُ الارضِ و خُلفاءُ الانبیاءِ»؛ عالمان چراغ­ های زمین و جانشینان پیامبران­ اند.

آیت­ الله سید عبدالله فاطمی­ نیا(ره) در زمرۀ این عالمان هدایتگر و روشن­ ضمیری بودند که دقت نظر در تحقیق و پژوهش و رسیدن به مستندات مستدل در بیان مسائل، از ویژگی­ های وی شناخته می­ شد. لحن شیوا و شنیدنی این استاد اخلاق و بلاغت کلام و کرامت کردار ایشان، جلب و جذب مخاطب را به دنبال داشت.

حضور آن عالم واعظ در محافل و مجالس دینی و علمی و طرح مباحث اخلاق معرفتی و سلوک عرفانی در میان خیل مشتاقان، جان­ های تشنۀ بسیاری را سیراب آموزه­ های ناب دینی و اخلاقی می­ کرد و زمینه­ ساز آشنایی جوانان معرفت­ جو با معارف دینی می­ شد.

یکی از ویژگی­ های برجسته و چشمگیر مرحوم استاد فاطمی­ نیا، این بود که مفاهیم فنی و علمی مورد توجه را به گونه­ ای بیان می­ کرد که عموم مردم نیز از آن بی­ بهره نمانند و آنان نیز بتوانند از این معانی بلند به دلیل بیان رسای وی آگاهی یابند.

اینجانب با گرامی­داشت یاد و خاطرۀ آن روحانی وارسته، وظیفۀ خود می­ دانم که از تلاش­ های برپاکنندگان آیین نکوداشت ایشان صمیمانه قدردانی نموده و مراتب سپاس و امتنان خود را به همۀ بزرگوارانی ابراز نمایم که با شرکت در این آیین، به معرفی هرچه بهتر و بیشتر ابعاد شخصیتی و علمی آن عالم فرزانه و دیگر مفاخر ایران عزیز اسلامی اهتمام می­ ورزند."

همچنین رونمایی از ویراست جدید مجموعه ۲ جلدی «نکته‌ها از گفته ها»؛ گزیده‌ای از گفتار‌های استاد فاطمی نیا (ره) در این جلسه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته