دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 آبان 1402 - 12:40

سازمان جهانی بهداشت: جراحی‌های قطع عضو در غزه بدون بیهوشی انجام می‌شود

سازمان جهانی بهداشت: جراحی‌های قطع عضو در غزه بدون بیهوشی انجام می‌شود
سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در تشریح کمبود دارو و تجهیزات ضروری پزشکی در غزه گفت مواردی وجود دارد که عمل‌های جراحی از جمله قطع عضو بدون بیهوشی انجام می‌شود.
کد خبر : 877821

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، یک سخنگوی سازمان جهانی بهداشت سه‌شنبه گفت برخی پزشکان در غزه عمل‌های جراحی از جمله قطع عضو را بدون بیهوشی انجام می‌دهند. 

«کریستین لیندمایر» سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس خبری در ژنو گفت «هیچ چیز وحشتی که غیرنظامیان در غزه تحمل می‌کنند را توجیه نمی‌کند» و بر نیاز شدید آن‌ها به آب، سوخت، غذا و دسترسی ایمن به مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی برای زنده ماندن تاکید کرد.

به گزارش «سی‌ان‌ان»، لیندمایر درخواست‌های سازمان ملل برای دسترسی بدون مانع و ایمن به حدود ۵۰۰ کامیون کمک در روز را تکرار کرد و گفت باید به بیماران و بیمارستان‌ها، جایی که جراحی‌ها از جمله قطع عضو بدون بی‌هوشی در آن‌ها در حال انجام است، برسند. وی افزود سطح مرگ و میر و رنج قابل تصور نیست.

او همچنین گفت دستکم ۱۶ نیروی بهداشت و درمانی حین انجام وظیفه کشته شده‌اند و تاکید کرد هر حمله‌ای به کارکنان درمانی بر اساس قوانین بشردوستانه بین‌المللی ممنوع است. 

«ویلیام شومبورگ» رئیس هیأت کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در بیانیه‌ای اعلام کرد: کارکنان بشردوستانه نمی‌توانند تحت این شرایط کار کنند؛ ما اینجا هستیم تا کمک فوری به غیرنظامیان نیازمند برسانیم. حصول اطمینان از این که کمک حیاتی به مراکز پزشکی می‌رسد، تعهدی قانونی بر اساس قوانین شردوستانه بین المللی است. 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته