دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 آبان 1402 - 18:10
در حاشیه نمایشگاه نانو مطرح شد؛

تجاری‌سازی محصولات فناورانه در سند چشم‌انداز دانشگاه آزاد اسلامی

تجاری‌سازی محصولات فناورانه در سند چشم‌انداز دانشگاه آزاد اسلامی
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس اظهار کرد: با توجه به برنامه‌های سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی امروز شاهد تجاری‌شدن محصولات هستیم.
کد خبر : 877688

حامد افشاری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس، ملارد و صفادشت در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه فناوری نانو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: با توجه به برنامه‌های سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی امروز شاهد تجاری‌شدن محصولات هستیم 

وی اضافه کرد: با توجه به برنامه‌های سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی امروز شاهد این هستیم که تحقیقات کاربردی و نتیجه آن را در تحقیقات و محصولاتی می‌بینیم که حاصل آن تجاری شدن محصولات و آماده تجار‌سازی است و توانسته به بازار برسد. 

افشاری با اشاره به فعالیت دانشکده موضوعی در حوزه‌های فناوری‌های همگرا و فعالیت‌های بین رشته‌ای و تحقیقات کاربردی گفت: این فعالیت‌ها امروز توانسته به نتیجه برسد و شاهد این باشیم که پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری در مسیر تحقیقاتی قرارگرفته و در کتابخانه‌ها باقی نمانده و فارغ التحصیلان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی ما توانستند تحقیقات خودشان را کاربردی کنند و در راستای حل مسائل جامعه و مشکلات کشور فعالیت خودشان را به ثمر برسانند. 

تجاری‌سازی محصولات فناورانه در سند چشم‌انداز دانشگاه آزاد اسلامی

سرپرست دانشگاه آزاد شهرقدس ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک از این محصولات تولید ثروت داشته باشیم تا بتوانیم در راستای حل معضلات کشور و عرصه بین الملل به کار ببندیم و شاهد این باشیم که در تمامی حوزه‌ها مثل حوزه فناوری نانو موفقیت‌هایی را داشته باشیم. 

وی رشد و بالندگی دانشگاه را بر پایه میزان رشد فعالیت‌های دانشجویان، استادان، کارکنان و ایجاد فرضیه‌های علمی و پژوهشی برشمرد و ادامه داد: خلق ایده‌های جدید فناورانه و عملیاتی کردن سند تحول چشم انداز دانشگاه و مسئله‌محور بودن مأموریت دانشجویان ارشد و دکتری در هسته‌های فناور در نمایشگاه‌های نانو فناوری از مهم‌ترین رویکردهای دانشگاه آزاد اسلامی بوده و اینگونه فعالیت‌ها می‌تواند برای تحقق مأموریت دانشگاه در جهت برون رفت از مشکلات اقتصادی مهم موثر باشد.

افشاری از سایر غرفه‌ها و محصولات شرکت‌های در نمایشگاه نانو بازدید و بحث همکاری‌های فعالیت‌های دانشگاه آزاد و سایر حوزه‌ها نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ایشان از فعالان این حوز قدردانی کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته