دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

وزیر دفاع: رژیم صهیونیستی به هیچ یک از اهداف خود در غزه نخواهد رسید

وزیر دفاع: رژیم صهیونیستی به هیچ یک از اهداف خود در غزه نخواهد رسید
امیر آشتیانی گفت: رژیم صهیونیستی به هیچ یک از اهداف خود در غزه نخواهد رسید و دخالت و حمایت آمریکا و غربی‌ها از جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی شرایط امنیتی منطقه را پیچیده‌تر کرده است.
کد خبر : 877680

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، امیر سرتیپ «محمدرضا آشتیانی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در دیدار با «حجابی کرلانگیچ» سفیر جمهوری ترکیه که در ستاد وزارت دفاع در تهران انجام شد، با تأکید بر اشتراکات فرهنگی، تاریخی و تمدنی ایران و ترکیه ضمن استقبال از گسترش همکاری‌های دفاعی و نظامی دو جانبه، تقویت همکاری دو کشور را برای همه منطقه و جهان اسلام مفید ارزیابی  و بر هماهنگی در اتخاذ مواضع در خصوص مسائل مهم منطقه و بین المللی کرد.

امیر آشتیانی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به حوادث منطقه بویژه جنایت‌های رژیم صهیونیستی طی سخنانی اظهار داشت: مسئله اول جهان اسلام و همه دنیا موضوع فلسطین است؛ بطور قطع، رژیم صهیونیستی به هیچ یک از اهداف خود در غزه نخواهد رسید و دخالت و حمایت آمریکا و غربی‌ها از جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی شرایط امنیتی منطقه را پیچیده‌تر کرده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه عملیات‌های رزمندگان و مقاومت فلسطین برآمده از توانمندی‌های بومی و روحیه مقاومت آنان و بازتابی از چند دهه فشار تحریم و تحقیر بوده است گفت: عملیات طوفان الاقصی بعنوان یک عملیات کاملا فلسطینی موفق، با دستاورد‌های بزرگ آن، بخوبی پوشالی بودن قدرت رژیم صهیونیست را عیان کرد.

وی با تأکید بر اقدامات عملی مانند تحریم‌های اقتصادی و توقف صادرات انرژی و سوخت، تحریم‌های هوایی و بسیاری از اقدامات دیگر توسط دولت‌های اسلامی علیه رژیم صهیونیستی گفت: قطعاً لازم است این کشور‌ها بویژه کشور‌های مهم منطقه بعنوان وظیفه شرعی و انسانی در این خصوص قاطعانه‌تر و هماهنگ‌تر موضعگیری و اقدام کنند.

امیر آشتیانی در بخش دیگری از سخنان خود راجع تحولات قفقاز گفت: ثبات و امنیت در مناطق پیرامونی ما نظیر منطقه غرب آسیا (خاورمیانه)، آسیای مرکزی و قفقاز دارای اهمیت اساسی برای دو ایران و ترکیه است و تجربه نشان داده، همکاری و رایزنی دو کشور می‌تواند منجر به توازن، تعادل و ثبات در منطقه شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران، حفظ یکپارچگی و تمامیت ارضی همه کشور‌های منطقه است تأکید کرد: حاکمیت سیاسی کشور‌های منطقه باید محترم شمرده شود و بطور قطع مشارکت ایران و ترکیه می‌تواند در ایجاد ثبات و امنیت منطقه و مقابله با اقدامات تجزیه طلبانه مفید و مؤثر باشد.

وی تصریح کرد: به جد معتقدیم تغییر مرز‌های تاریخی و ژئوپلتیک در منطقه امری آسیب زا و مخرب برای امنیت منطقه خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته