دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در جلسه امروز شورای شهر تهران محقق شد؛

انتخاب اعضای شورای سیاست‌گذاری طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانواده تهران

انتخاب اعضای شورای سیاست‌گذاری طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانواده تهران
اعضای شورای شهر تهران ۲ نفر را به عنوان عضو ناظر و یک نفر نماینده خبره دانشگاهی یا حوزوی در شورای سیاست‌گذاری موضوع مصوبه طرح جامع توانمند سازی زنان سرپرست خانواده شهر تهران انتخاب کردند.
کد خبر : 877637

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، در یکصد و نودمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اعضای شورای شهر تهران انتخاب ۲ نفر از اعضای شورا به عنوان عضو ناظر و یک نفر نماینده خبره دانشگاهی یا حوزوی در شورای سیاست‌گذاری موضوع مصوبه طرح جامع توانمند سازی زنان سرپرست خانواده شهر تهران را در دستور کار داشتند که در همین راستا میثم مظفر رئیس کمیته بودجه شورا، زهرا شمس احسان رئیس کمیته اجتماعی شورا و حمیده عادلیان به عنوان اعضای شورای سیاست گذاری مصوبه طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانواده شهر تهران انتخاب شدند.

در ادامه محمد امین توکلی‌زاده معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه نظام نامه محلات در حال اجراست، گفت: مجموعه مدیریت شهری و شورای شهر تصمیم گرفت از تجربه شورایاران در ستاد مشارکت محلات استفاده کند و تلاش شد که ثبت نام شورایاران انجام و هیئت امنا نیز مشخص شود.

وی افزود: ۲ جلسه شورای شهرداران نیز با موضوع نظام نامه و با قید فوریت برگزار شد و نکات مورد توجه قرار گرفت و فرصتی مشخص شد که موضوعات منتقل شود. ستاد راهبری محلات، نقطه نظرات را جمع آوری کردند و ما در چند فضا امکان استفاده از این ظرفیت را داشتیم. تعدادی از شورایاران با دستور شهردار تهران به عنوان هیئت امنای ستاد مشارکت های محله ای انتخاب شدند و به عنوان ناظرین نیز از آنها استفاده شد. منعی در این خصوص وجود نداشت و نقل قول ها در این زمینه صحت نداشت.

در این جلسه استفساریه چگونگی حق رأی ناظرین شورا در هیئت امنای مدیریت محلات مورد بررسی قرار گرفت و پیش بینی حق رأی برای ناظرین با حداکثر آراء موافق مورد تأیید اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر