دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

قیمت بیت‌کوین ۱۰ برابر می‌شود!

قیمت بیت‌کوین ۱۰ برابر می‌شود!
چند چهره قابل توجه در صنعت ارز دیجیتال بر این عقیده هستند که بیت‌کوین در مراحل اولیه یک سفر و جهش قیمت قابل توجه است.
کد خبر : 877514

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از Watcher. Guru، بیت کوین (BTC) با افزایش اخیر خود، خوش‌بینی را در بازار ارز‌های دیجیتال احیا کرده است. این ارز دیجیتال پیشرو رشد قابل توجهی را تجربه کرد و سایر دارایی‌های دیجیتال را نیز به همراه خود به همراه آورد. با این وجود، چندین چهره قابل توجه در صنعت بر این عقیده هستند که بیت کوین در مراحل اولیه یک سفر قابل توجه است. یکی از این چهره‌ها، مایکل سیلر، یکی از بنیانگذاران MicroStrategy است.

سیلر در آخرین مصاحبه خود با CNBC گفت که افزایش قیمت بیت‌کوین در آستانه ساخت شگفتی قرن معاصر بازار‌های مالی است. این پیش‌بینی سیلر به نظر توجیه‌پذیر است و با گزارش‌های درآمدی سه‌ماهه سوم MicroStrategy همخوانی دارد. جمله او که می‌گوید: «شما هرگز نمی‌توانید بگویید بیت‌کوین اضافی دارد» جایی برای شک باقی نمی‌گذارد.

چیزی که باعث ایجاد این خوش‌بینی در سیلر شده است، همگرایی رویداد‌های آینده بیتکوینی است. این رویداد‌ها توانایی تغییر دورنمای اکوسیستم ارز‌های دیجیتال را دارند. یکی از مهم‌ترین این رویداد‌ها برنامه «دونیم شدن» (halving) است که برای آوریل ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده است. این رویداد همانطور که از نام آن پیداست نرخ استخراج بیت‌کوین را به نصف کاهش می‌دهد و به تبع آن عرضه بیت‌کوین جدید کاهش می‌یابد.

سیلر در این‌باره می‌گوید: با این اتفاق فروش ۱۲ بیلیون دلاری به ۶ بیلیون کاهش می‌یابد. این کمبود عرضه باعث افزایش تقاضا و به تبع آن افزایش قیمت خواهد شد.

قیمت بیتکوین ده برابر می‌شود!


علاوه بر این موارد، سیلر به افزایش تمایل برای صندوق‌های قابل معامله (ETF) در دامنه وال استریت اشاره کرد. انتظار می‌رود این صندوق‌ها می‌توانند تقاضای خرید را افزایش دهند. شایعات پیرامون دریافت تاییدیه نظارتی برای صندوق‌های قابل معامله بیتکوین در اوایل کریسمس نیز شدت گرفته اند.

سیلر تاکید می‌کند صنعت رمز ارز نیاز به بلوغ و تکامل پیدا کردن دارد، چرا که بیت‌کوین با این بازار در حال افزایش  نیاز به  ورژن جدید و پیشرفته دارد. سیلر بابت تعداد زیاد توکن‌های رمزنگاری که در حدود ۱۰۰ هزار مورد هستند نیز می‌گوید: بسیاری از این توکن‌ها برای خارج کردن بیت‌کوین از توجه به کار می‌رود.  

نگرش سیلر مبتنی بر این ایده است که صنعت رمزارز دوباره باید بر مطمئن‌ترین و رمزنگاری شده‌ترین رمز ارز یعنی بیت‌کوین متمرکز شود. وی می‌گوید با فاصله گرفتن از سرمایه‌گذاری روی ارز‌های دیجیتال کوچک بازار رمز ارز ظرفیت واقعی خودش را به دست می‌آورد.

پیش‌بینی‌های سیلر از روی دیگر بخش‌های صنعت رمزنگاری نیز پشتیبانی می‌شود. بر اساس پیش‌بینی تحلیلگران برنشتاین بیت‌کوین توانایی رشد قیمتی ۳۳۷ درصدی را دارد. این تحلیگران پیش‌بینی می‌کنند تا نیمه ۲۰۲۵ قیمت بیت‌کوین به ۱۵۰ هزار دلار افزایش پیدا می‌کند.

در حالی که بازار ارز‌های دیجیتال به دلیل نوسانات خود مشهور است، خوش‌بینی سیلور و حمایت تحلیلگران صنعت نشان می‌دهد که ممکن است تحولات هیجان‌انگیزی برای بیت‌کوین در پیش باشد.  

انتهای پیام/

ارسال نظر