دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 مهر 1402 - 21:56

امیرعبداللهیان: امروز با نسخه جدیدی از توحش مدرن توسط رژیم صهیونیستی مواجهیم

امیرعبداللهیان: امروز با نسخه جدیدی از توحش مدرن توسط رژیم صهیونیستی مواجهیم
امیرعبداللهیان به وزیر خارجه واتیکان نوشت: در حالیکه جهان بیش از هر زمان دیگر به آرامش، صلح و اخلاق نیاز دارد، متاسفانه امروز با نسخه جدیدی از توحش مدرن در سرزمین‌های فلسطین اشغالی مواجهیم.
کد خبر : 874686

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پی تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در غزه در نامه‌ای به پل ریچارد گالاگر وزیر امور خارجه واتیکان اظهار داشت: در حالی که جهان بیش از هر زمان دیگر به آرامش، صلح و اخلاق نیاز دارد، متأسفانه امروز با نسخه جدیدی از توحش مدرن در سرزمین‌های فلسطین اشغالی مواجهیم. 

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: جنایت هولناک حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی و بمباران کلیسای تاریخی سنت پورفیلیوس در غزه که کودکان و زنان در آن پناه گرفته بودند، نشان‌دهنده وجه دیگری از خوی وحشیانه و ددمنشانه رژیم صهیونیستی است. 

امیرعبداللهیان افزود: این نشان می‌دهد که رژیم اسرائیل آپارتاید سیستماتیک را نه‌تنها در قبال مسلمانان بلکه در مقابل پیروان همه ادیان ابراهیمی ازجمله مسیحیان اجرا می‌کند. 

رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به نقش واتیکان برای توقف جنایت جنگی علیه غیرنظامیان به‌ویژه زنان و کودکان و ارسال کمک به مردم غزه، خاطرنشان ساخت: بی‌تردید هم‌صدایی مسلمانان، مسیحیان و یهودیان در مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی، نقش مؤثری در مهار تندروی صهیونیست‌ها، بازگشت آرامش به جهان و استقرار ارزش‌های اخلاقی در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر