دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

«آرمیتا گراوند» و مرگ مغزی قطعی

«آرمیتا گراوند» و مرگ مغزی قطعی
مرگ مغزی آرمیتا گراوند قطعی به نظر می‌رسد.دختر نوجوانی که صبح روز یکشنبه نهم مهر در یکی از ایستگاه‌های متروی تهران دچار بدحالی شد و در نهایت با هدایت اورژانس به یکی از بیمارستان‌های تهران اعزام شد تا روند درمانی او طی شود.
کد خبر : 874640

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، پیگیری‌ها برای اطلاع از آخرین وضعیت سلامت «آرمیتا گراوند» حاکی است که متاسفانه وضعیت سلامتی او روند امیدوارکننده‌ای ندارد و با وجود تلاش‌های کادر پزشکی معالج، مرگ مغزی «آرمیتا گراوند» قطعی به نظر می‌رسد.

آرمیتا گراوند نام دختر نوجوانی است که صبح روز یکشنبه نهم مهر در یکی از ایستگاه‌های متروی تهران دچار بدحالی شد و قبل از آنکه قطار ایستگاه را ترک کند، توسط همراهانش و نیز یکی از مسافران که به‌نظر به امدادگری و کمک‌های پزشکی آشناست، به راهروی ایستگاه هدایت می‌شود.

بلافاصله پس از وقوع این حادثه، مسئولان ایستگاه با اورژانس تهران تماس گرفتند و دقایقی بعد امدادهای اروژانسی به شخص آرمیتا ارائه شد و در نهایت با هدایت اورژانس به یکی از بیمارستان‌های تهران اعزام شد تا روند درمانی او طی شود.

مسعود درستی مدیرعامل مترو نیز در زمان مناسب، پاسخگوی سؤالات اولیه درباره علت حادثه برای آرمیتا بود و با اشاره به اینکه شرکت پروتکل‌هایی را در خصوص مواجهه با حوادث مسافری دارد، گفت: در همین حادثه اخیر و بیهوش شدن آرمیتا گراوند در ایستگاه متروی میدان شهدا، همکاران بنده در سکو قبل از رسیدن نیر‌وهای اورژانس تمام تلاش خود را براساس آموزش‌ها و پروتکل‌هایی که دیده‌اند، انجام داده‌اند.

طبق تصاویر دوربین‌های ایستگاه مترو نیز، فاصله رفتن آرمیتا به واگن مترو تا خروج او به دلیل بدحالی تنها چند لحظه است که هرگونه شائبه درگیری را رد می‌کند.

تصاویر موجود با توجه به حضور راهبر مترو که در ویدئوی منتشر شده در حال ورود به کابین خود است و ناظر ورود آرمیتا به واگن و خروج از آن به دلیل بدحالی است، گواه صحت فیلم است.

پدر و مادر آرمیتا هم که از حجم خبرسازی درباره‌ دخترانشان شوکه و شگفت‌زده هستند، ادعای هرگونه برخورد فیزیکی با آرمیتا را رد کرده‌اند.

فیلم ماجرای رخ داده را می توانید اینجا ببینید.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته