دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

وزارت صمت خواستار اعمال صفرشدن سود بازرگانی روغن خام شد

وزارت صمت خواستار اعمال صفرشدن سود بازرگانی روغن خام شد
معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار اعمال صفرشدن سود بازرگانی واردات روغن خام، روغن پالم و دانه‌های روغنی از ابتدای سال ۱۴۰۲ شد.
کد خبر : 874619

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت در نامه‌ای به مهدی ضیغمی رئیس کل سازمان توسعه تجارت خواستار اعمال صفر شدن سود بازرگانی واردات روغن خام، روغن پالم و دانه‌های روغنی از ابتدای سال ۱۴۰۲ شد.

برادران در این نامه با اشاره به نامه‌های قبلی در این رابطه که از سوی دبیر کمیسیون اقتصادی هیئت دولت و وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر صفر شدن سود بازرگانی واردات انواع روغن خام، روغن پالم و دانه‌های روغنی، از سازمان توسعه تجارت خواسته که با توجه به اعلام نظر موافق این معاونت، موضوع بررسی و اقدامات لازم انجام شود.

گفتنی است؛ مرداد ماه امسال هم بازرس انجمن صنایع روغن نباتی گفته بود که کالای اساسی روغن نباتی دارای قیمت تثبیتی است و در قیمت‌گذاری لحاظ شده توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در سال ۱۴۰۱ نرخ سود بازرگانی صفر در نظر گرفته شد و تغییرات سود بازرگانی واردات انواع روغن خام باید از ابتدای سال ۱۴۰۲ لحاظ شود، اما این موضوع محقق نشده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر