دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 مهر 1402 - 11:59

نشست وزرای خارجه «۳+۳» فردا در تهران برگزار می‌شود

نشست وزرای خارجه «۳+۳» فردا در تهران برگزار می‌شود
دومین نشست چارچوب «۳+۳» با حضور وزرای خارجه کشور‌های جمهوری آذربایجان، ارمنستان، روسیه، ترکیه و ایران، فردا دوشنبه در تهران برگزار خواهد شد.
کد خبر : 874562

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا،‌ وزرای خارجه کشور‌های روسیه، ترکیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان، به میزبانی وزیر خارجه ایران، برای حضور در دومین نشست «۳+۳»، فردا در تهران تشکیل جلسه خواهند داد تا به بررسی مسائل منطقه قفقاز جنوبی و تلاش برای گسترش همکاری‌های منطقه‌ای (سیاسی، اقتصادی، امنیتی، ترانزیتی، انرژی و ...) بپردازند.

از مهمترین اهداف شکل گیری این گروه منطقه‌ای، حل مشکلات با حضور کشور‌های منطقه و بدون دخالت کشور‌های فرامنطقه‌ای و غربی است و بر این اساس، یکی از محور‌های نشست فردا، گفتگو‌های صلح بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان خواهد بود.

«نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان اخیراً اعلام کرده بود که با برگزاری نشستی در قالب «۳+۳» که با پیشنهاد «الهام علی‌اف» رئیس جمهوری آذربایجان بوده، موافقت کرده است.

پاشینیان در این باره گفته بود: در آن زمان توافق شد که نشست بعدی در قالب «۳+۳» در تهران برگزار شود، ما آمادگی داریم مذاکرات را در این قالب ادامه دهیم.

اولین نشست «۳+۳»، در سطح معاونین وزرای خارجه سال گذشته و بدون حضور گرجستان، در مسکو برگزار شده بود.

برگزاری نشست «۳+۳»، گامی مهم در راستای سیاست همسایگی دولت سیزدهم و گسترش روابط دوستانه بین همسایگان و حل مشکلات منطقه بدون دخالت بیگانگان خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر