دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

چمران: مهم‌ترین اتفاق سفر شهردار به چین انتقال تکنولوژی به کشور بود

چمران: مهم‌ترین اتفاق سفر شهردار به چین انتقال تکنولوژی به کشور بود
رئیس شورای اسلامی شهر تهران مهم‌ترین اتفاق سفر شهردار به چین را انتقال تکنولوژی به کشور دانست.
کد خبر : 874518

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در این روزها اتفاقی بزرگ برای پایتخت رقم خورد، اظهار کرد: گزارشات نهایی پس از بازگشت شهردار تهران به پایتخت ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه از سال ۹۶ تأمین واگن برای مترو پیگیری می شد، خاطرنشان کرد: قرار شد ۲ هزار دستگاه واگن بر اساس برنامه ششم توسعه خریداری شود که هزار و ۵۰ دستگاه به تهران اختصاص داشت.

چمران با بیان اینکه اولین تفاهم نامه‌ای که امضا شد مبنی بر خرید ۶۳۰ دستگاه واگن برای تهران بود، تصریح کرد: از سال ۹۶ این برنامه وجود داشت و رئیس جمهور چین نیز در سفر خود به ایران، قرارداد خرید واگن را یکی از اولویت‌ها عنوان می‌کرد اما به دلیل عدم پیش پرداخت، عملیاتی نشد و در دوره ششم که آمدیم عزم اعضای شورا و شهرداری جزم شد تا این قرارداد اجرایی شود.

وی با تأکید بر اینکه یک میلیارد دلار رقم بالایی بود که به سختی محقق شد، گفت: جلسات مختلف و تلفن‌های متعدد و تلاش‌های فراوان پس از مدت‌ها در دو ماه پیش به بار نشست و پیش پرداخت به بانک شهر انجام و قرارداد منعقد شد؛ در نهایت روز جمعه گذشته با حضور شهردار تهران و همراهان ساخت واگن‌ها رسماً آغاز شد که باید به خودمان و مردم شهر تبریک گفت البته تبریک واقعی به مردم زمانی است که واگن‌ها وارد خطوط شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه حمایت‌ها و همکاری‌هایی که در تمام مراحل دولت و رئیس جمهور از این موضوع داشت، قابل تقدیر است، گفت: رئیس جمهور به ما قول دادند تأمین واگن‌ها را پیگیری کنند که این پیگیری انجام و نهایتاً عملیاتی شد.

وی افزود: ما به اتوبوس‌ها نیز به ویژه اتوبوس‌های برقی نیاز داریم و باید ببینیم تعاملات به کجا خواهد انجامید.

چمران با بیان اینکه در تماس‌های تلفنی گفتیم که ۷۹۱ واگن به هزار و ۵۰ دستگاه برسد تا بخش عمده‌ای از نیاز حمل و نقل را برآورده کند، تصریح کرد: امیدواریم این نیازها جبران شود تا شرمنده مردم نباشیم. مردم در باران، آفتاب و گرما و با اتلاف وقت در ایستگاه‌های اتوبوس ایستاده‌اند و شرمنده‌ایم که ۱۰ سال است به تهران اتوبوس داده نشده است. در سال اول این کمبود احساس نمی شود و حالا که ۱۰ سال گذشته این کمبود را می‌بینیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه قراردادهای مختلف منعقد شده و امیدواریم اتوبوس‌ها به موقع تحویل داده شود، یادآور شد: امیدواریم جهادی عمل شود تا هرچه سریعتر اتوبوس ها تحویل شوند.

وی با بیان اینکه قرار بود تحویل واگن ها ۲۴ ماهه باشد که با رایزنی‌های صورت گرفته به یک سال کاهش یافت، تأکید کرد: موضوع دیگر خوشحال کننده برای ما این بود که تکنولوژی ساخت بوژی به ایران انتقال یافت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود از شورایاران دعوت کرد تا برای شرکت در انتخابات ناظرین شورا در محلات نام نویسی کنند و در هیئت امنای محلات عضو شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته