دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 مهر 1402 - 09:21

فرودگاه‌های دمشق و حلب هدف حمله موشکی قرار گرفتند

فرودگاه‌های دمشق و حلب هدف حمله موشکی قرار گرفتند
منابع رسانه‌ای از حملات موشکی بامداد امروز رژیم صهیونیستی به فرودگاه‌های دمشق و حلب و پاسخ پدافند سوریه به آن خبر دادند.
کد خبر : 874505

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، منابع آگاه و رسانه‌ای از حمله موشکی رژیم صهیونیستی به فرودگاه‌های بین‌المللی حلب و دمشق و مقابله سامانه پدافندی سوریه با این حمله خبر دادند. 

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، صبح امروز به نقل از یک منبع آگاه نظامی نوشت: حدود ساعت ۵:۲۵ بامداد، دشمن اسرائیلی همزمان با شلیک موشک از سمت دریای مدیترانه در غرب لاذقیه و از سمت جولان اشغالی سوریه، فرودگاه‌های بین‌المللی دمشق و حلب را هدف قرار داد که منجر به شهادت یک کارگر غیرنظامی در فرودگاه دمشق و مجروحیت یک کارگر دیگر شد و خسارت مادی به باند‌های هر دو فرودگاه وارد آمد که موجب توقف فعالیت‌های آن دو شد. وزارت حمل و نقل سوریه نیز اعلام کرد که پرواز‌های برنامه‌ریزی شده از طریق فرودگاه‌های دمشق و حلب به فرودگاه بین المللی لاذقیه منتقل شد.

پایگاه خبری شبکه المیادین نیز با انتشار خبر حمله موشکی به فرودگاه‌های بین المللی دمشق و حلب نوشت که حمله به فرودگاه بین‌المللی حلب در شمال سوریه با چهار موشک صورت گرفته است و صدای چهار انفجار از حلب به گوش رسیده است.

بر اساس این گزارش، پدافند هوایی سوریه به حملات رژیم صهیونیستی به فرودگاه‌های حلب و دمشق پاسخ داد و به نوشته المیادین، صدای انفجار‌های مهیبی که بامداد امروز در مجاورت فرودگاه بین‌المللی دمشق شنیده شد، بر اثر هدف قرار گرفتن موشک‌های دشمن صورت گرفت.

پایگاه خبری فلسطینی «فلسطین الیوم» نیز نوشت که این حمله موشکی را جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی انجام داده‌اند. 

طی دو هفته اخیر، این سومین بار است که اخباری مبنی بر هدف قرار گرفتن فرودگاه‌های دمشق و حلب از سوی رژیم صهیونیستی منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر