دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 مهر 1402 - 23:20

تاکید وزیر خارجه لوکزامبورگ بر نقش سازنده ایران در بازگشت آرامش به منطقه

تاکید وزیر خارجه لوکزامبورگ بر نقش سازنده ایران در بازگشت آرامش به منطقه
وزیر امور خارجه با همتای لوکزامبورگ خود درباره تحولات اخیر منطقه‌ای، به‌ویژه وضعیت انسانی در نوار غزه و جنایات رژیم صهیونیستی تلفنی گفت‌وگو کرد.
کد خبر : 874488

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران شامگاه شنبه با «ژان آسلبورن»، وزیر امور خارجه لوکزامبورگ درباره روابط دوجانبه و تحولات اخیر منطقه‌ای، به‌ویژه وضعیت بغرنج انسانی در نوار غزه و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع فلسطین تلفنی گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگو، با اشاره به سابقه طولانی وزیر امور خارجه لوکزامبورگ در امور دیپلماتیک، بر لزوم توسعه و گسترش روابط دوجانبه میان دو کشور  و تداوم رایزنی‌ها تأکید کرد.

او با اشاره به ارتکاب جنایات جنگی توسط رژیم صهیونیستی و فاجعه انسانی در غزه در نتیجه اقدامات افراط‌گرایانه نتانیاهو در به شهادت رساندن زنان و کودکان در غزه تأکید کرد: اقدامات گروه‌های مقاومت فلسطینی در راستای مقابله با اشغالگری بر اساس حقوق بین‌الملل است و جنایات جدید رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن ۴۵۰۰ کودک و زن و غیرنظامیان، بی‌خانمان ساختن صدها هزار نفر، حمله به بیمارستان‌های غزه، کشتار انسان‌ها در حمله به یک کلیسا در غزه و تداوم محاصره این منطقه به منظور جلوگیری از رساندن آب، غذا، دارو و سوخت علیرغم تلاش‌های سازمان ملل متحد، نشان‌دهنده عجز رژیم صهیونیستی در برابر نیروهای مقاومت فلسطین است.

ژان آسلبورن، وزیر خارجه لوکزامبورگ نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، با اشاره به واقف بودن به شرایط بحرانی در غزه گفت: امیدوار هستیم هر چه سریع‌تر تنش‌ها خاتمه یافته و راه‌حل سیاسی در  اولویت قرار گیرد.

وزیر خارجه  لوکزامبورگ خاطرنشان کرد: همواره نقش سازنده و فعال جمهوری اسلامی ایران در منطقه می‌تواند به برقراری صلح و بازگشت آرامش کمک کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته