دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 مهر 1402 - 10:18
رئیس دانشگاه آزاد خراسان رضوی:

مسائل مختلف را با امیدآفرینی تبیین و روایت کنیم

مسائل مختلف را با امیدآفرینی تبیین و روایت کنیم
محسن مرادی تأکید کرد: باید سعی کنیم با امیدآفرینی مسائل و موضوعات مختلف را تبیین کرده و روایت کنیم.
کد خبر : 874293

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، محسن مرادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد در نشست سراسری مدیران گروه معارف اسلامی و دبیران شورای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: امیدآفرینی به‌عنوان مهم‌ترین مؤلفه و وظیفه حال حاضر مدرسان و استادان دانشگاه در فضای تدریس بوده و انتقال این روحیه امیدآفرینی به مخاطبان ضروری است.

وی افزود: در اسلام به ترغیب به تلاش و امیدآفرینی توجه شده، خداوند در قرآن کریم به این موضوع اشاره می‌کند که کسانی که ترسیده و محتاطانه می‌زیستند، نمی‌توانند به خواسته‌های خود برسند. در عوض، کسانی که از امید، اعتمادبه‌نفس و تلاش پرشوری استفاده می‌کنند برای رسیدن به اهداف خود، خداوند به آنها کمک می‌کند. از دیدگاه اسلام، امیدآفرینی و تلاش برای رسیدن به اهداف با شور و انگیزه به‌عنوان یکی از راهکار‌های رسیدن به خوشبختی و رضایت الهی، مورد تأیید است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی تأکید کرد: باید سعی کنیم با امیدآفرینی مسائل و موضوعات مختلف را تبیین کرده و روایت کنیم. مطابق فرموده مقام معظم رهبری جنگ امروز جنگ روایت‌هاست و چنانچه نتوانیم روایت خوبی داشته باشیم در طرف مقابل دشمنان و معاندان جمهوری اسلامی آن‌طور که می‌خواهند روایت خواهند کرد که باعث تزریق روحیه ناامیدی در قشر جوان می‌شود.

مرادی با اشاره به اغتشاشات سال گذشته، اثربخشی اردو‌های راهیان نور و پیشرفت را گام مهمی در تقویت روحیه و انگیزه دانشجویان دانست و عنوان کرد: تعدادی از دانشجویانی که در جریانات سال گذشته مشارکت داشتند همراه سایر دانشجویان به اردو‌های راهیان نور و پیشرفت اعزام شدند و یکی از این دانشجویان با اظهار خرسندی از شرکت در این اردو‌ها اعلام کرد که فضای حاکم بر این اردو‌ها و پیشرفت‌های صنعتی عظیمی که در جریان بازدید از مناطق جنوبی و اصفهان داشتیم را چنانچه سایر دانشجویان می‌دیدند قطعاً شاهد مسائل سال گذشته نمی‌بودیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته