دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 مهر 1402 - 21:12

اردوغان: اسرائیل حملاتی را که در حد نسل‌کُشی است فوراً متوقف کند

اردوغان: اسرائیل حملاتی را که در حد نسل‌کُشی است فوراً متوقف کند
رئیس جمهور ترکیه با تأکید بر ضرورت توقف حملات به غزه، عملکرد رژیم صهیونیستی را همانند سازمانی توصیف کرد که بازیچه عوامل خارج از منطقه شده است. 
کد خبر : 874248

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: واضح است که با کشتن کودکان، زنان و غیرنظامیان و با بمباران بیمارستان‌ها، مدارس، مساجد و کلیساهای غزه نمی‌توان امنیت را به دست آورد.

وی افزود: اسرائیل به جای اینکه از اشتباه خود برگردد، مانند سازمانی عمل می‌کند که تحت تحریک بازیگران خارج از منطقه است. ما معتقدیم که منطقه ما با ایجاد سازوکارهای جدیدی که امنیت همه ساکنان این سرزمین‌ها را تضمین می‌کند، به ثبات دائمی دست خواهد یافت.

اردوغان ضمن دعوت از کشورها و سازمان‌های بین‌المللی برای حمایت سریع از ابتکارهای آتش‌بس بشردوستانه در غزه گفت: من مجدداً از اسرائیل می خواهم که دامنه حملات خود علیه غیرنظامیان را گسترش نداده و عملیات‌هایی را که در حد نسل‌کشی است، فوراً متوقف کند.

رئیس جمهور ترکیه دیروز (۲۷ مهر) به دلیل حملات رژیم صهیونیستی به غزه و شهادت هزاران فلسطینی، سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته