دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 مهر 1402 - 21:01

سخنگوی القسام: ۲ اسیر آمریکایی را آزاد کردیم

سخنگوی القسام: ۲ اسیر آمریکایی را آزاد کردیم
سخنگوی گردان‌های القسام خبر داد که به خاطر مسائل انسان‌دوستانه، یک مادر و فرزند آمریکایی را آزاد کرده‌اند تا نشان دهند که رئیس جمهور آمریکا دروغ می‌گوید.
کد خبر : 874246

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، ابوعبیده سخنگوی گردان‌های القسام –شاخه نظامی جنبش حماس- شامگاه امروز جمعه خبر داد که دو اسیر زن آمریکایی را آزاد کرده است.

شبکه خبری الجزیره گزارش داد، ابوعبیده با بیان اینکه این دو فرد، مادر و دختر بوده‌اند، گفت که با آزادی این افراد به ملت آمریکا و جهان ثابت کردند که ادعاهای جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و دولت فاشیست وی، دروغ است.

وی همچنین خبر داد که آزادی این دو فرد، در پاسخ به تلاش‌های میانجیگرانه قطر صورت گرفته است.

سخنگوی القسام، دوشنبه هفته جاری با بیان اینکه ۲۵۰ اسیر اسرائیلی نزد نیروهای مقاومت است، خبر داد که ۲۰۰ نفر از این افراد، اسیر القسام هستند.

ابوعبیده با اشاره به اینکه تا کنون ۲۲ اسیر اسرائیلی در حملات صهیونیست‌ها به غزه کشته شده‌اند، گفت: اسرای خارجی هم داریم که هنوز از هویت آنان مطمئن نیستیم. اگر شرایط فراهم شود، اسرای خارجی را آزاد خواهیم کرد.

وی همچنین به رژیم صهیونیستی هشدارداد: غزه گورستانی برای متجاوزان خواهد بود و شن‌های غزه، دشمن خود را خواهد بلعید. ورود آنان [به غزه] فرصت تازه‌ای خواهد بود تا به خاطر جنایاتشان بازخواست شوند.

 ارتش رژیم صهیونیستی هم گفته بود که نیروهای مقاومت حماس، ۲۰۰ نفر را به اسارت گرفته‌اند. پیش از این ارتش رژیم اشغالگر مدعی شده بود که حماس، ۱۵۵ نفر را اسیر کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر