دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی:

امیدآفرینی و تقویت بنیه اعتقادی دانشجویان محور برنامه‌های فرهنگی است

امیدآفرینی و تقویت بنیه اعتقادی دانشجویان محور برنامه‌های فرهنگی است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تمامی برنامه‌ها و طرح‌های فرهنگی این دانشگاه در راستای تقویت روحیه امیدآفرینی و بنیه اعتقادی دانشجویان اجرا می‌شود.
کد خبر : 874151

حجت‌الاسلام محمد شریفانی در حاشیه افتتاحیه دوره دانشجویان منتخب کانون «معرفت رضوی» دانشگاه آزاد اسلامی و نیز دوره افتتاحیه استادان منتخب طرح امیدآفرین دانشگاه آزاد اسلامی در مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار علم و فناوری آنا اظهار کرد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در راستای وظایف خود برنامه‌های متنوعی را با هدف تقویت روحیه معنوی دانشجویان در حال اجرا دارد که مشهد میزبان برپایی همه این برنامه‌ها است.

وی این برنامه‌ها را شامل «کانون معرفت رضوی، منتخبان طرح امیدآفرین و کارگاه آموزشی ویژه دبیران قرآن و عترت و مدیران گروه معارف» عنوان کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی نخستین برنامه را فعالیت کانون معرفت رضوی در دانشگاه‌های آزاد کشور اعلام کرد و افزود: این برنامه دارای سیر مطالعاتی و ارائه‌دهنده مباحث معرفتی است و در نهایت با هدف پاسخگویی به شبهات مختلف حرکت می‌کند.

وی بیان کرد: تعداد ۱۰۰ نفر از برگزیدگان فعال کانون‌های معرفت رضوی دانشگاه‌های آزاد کشور برای شرکت در دوره تکمیلی به این دوره آموزشی دعوت شدند.

حجت‌الاسلام شریفانی افزود: کانون معرفت رضوی در دانشگاه‌های آزاد سراسر کشور، مجموعه‌ای فراتر از درس معارف و در جهت تقویت بنیه اعتقادی دانشجویان است.

به گفته وی، هدف از فعالیت این کانون در درجه نخست توانمند شدن دانشجویان و نیز توانمندی و قابلیت آنان برای یارگیری و عضوگیری در کانون معرفت رضوی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی دومین دوره را ویژه اساتید دانشگاه آزاد دانست که تحت عنوان منتخبان طرح امیدآفرین دانشگاه در حال برگزاری است و افزود: این دوره در سومین مرحله به‌صورت حضوری در حال برگزاری است که به ترتیب از دوره اول ۲ هزار و ۷۰۰ نفر و در این مرحله ۱۵۰ نفر از اساتید منتخب دانشگاه در کارگاه هشت ساعته شرکت می‌کنند.

وی هدف از برگزاری این دوره را پرورش نخبگانی با سابقه امیدآفرین اعلام کرد تا مباحث امیدآفرینی را میان دانشجویان به اشتراک گذارند.

حجت‌الاسلام شریفانی برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه دبیران قرآن و عترت و مدیران معارف را از دیگر برنامه‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد عنوان کرد که در روزهای آینده در مشهد برگزار می‌گردد.

دوره آموزشی دانشجویان منتخب کانون معرفت رضوی دانشگاه آزاد اسلامی و دوره استادان منتخب طرح امیدآفرین این دانشگاه از امروز در مشهد آغاز شد و برای مدت سه روز ادامه دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر