دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 مهر 1402 - 10:50

تایید سخنگوی دولت بر عملکرد خوب بانک مسکن در طرح نهضت ملی

تایید سخنگوی دولت بر عملکرد خوب بانک مسکن در طرح نهضت ملی
علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری اخیر خود، عملکرد بانک مسکن در پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن را نسبت به دیگر بانک‌ها بهترین توصیف کرد.
کد خبر : 874057

به گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از هیبنا؛ سخنگوی دولت در نشست خبری روز سه شنبه 25 مهرماه علاوه بر تایید عملکرد بانک مسکن در طرح نهضت ملی مسکن به عنوان بهترین عملکرد در شبکه بانکی گفت: بانک‌هایی که عملکرد خوبی در این زمینه نداشتند، پس از این اطلاع رسانی خواهند شد.

آمار مصارف بانک مسکن نشان می‌دهد که تاکنون قرارداد 290 هزار و 782 واحد طرح نهضت ملی مسکن در قالب 40 هزار و 514 پروژه در این بانک منعقد شده است.

مبلغ تسهیلات قراردادهای منعقدشده تاکنون 1034 هزار میلیارد ریال و مبلغ تسهیلات پرداختی این بانک در طرح نهضت ملی مسکن، 533 هزار میلیارد ریال است.

بانک مسکن که به اذعان مسوولان دولت سیزدهم به دلیل بهترین عملکرد در پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن شایسته تقدیر است، در صورت تقویت منابع مالی می‌تواند در پیشبرد این طرح عظیم بسیار تاثیرگذارتر از قبل عمل کند.

در روزهای اخیر، رییس جمهوری، وزرای راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی و به تازگی نیز سخنگوی دولت مردمی در نشست‌هایی از عملکرد بانک مسکن در پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن تقدیر کرده‌اند.

علاوه بر این، رئیس‌جمهور در نشست شورای مسکن گفت: راهکارهای تسریع در تامین تسهیلات بانکی ساخت مسکن از جمله تخصیص خط اعتباری ویژه بانک مسکن بررسی و اعلام نظر شود که در همین رابطه نیز وزیر راه و شهرسازی در نشست شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان فارس در جریان سفر رییس جمهوری به شیراز، از ابلاغ سریع خط اعتباری بانک مسکن در طرح نهضت ملی خبر داد.

بنابراین با توجه به آمار عملکرد بانک مسکن و نیز سخنان اخیر سخنگوی دولت مبنی بر تخصیص ۲ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به ساخت مسکن می‌توان گفت، در صورت ابلاغ هر چه سریع‌تر خط اعتباری بانک مسکن و نیز تزریق مبالغی از بودجه تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی به سرمایه بانک مسکن، می‌توان این بانک را برای پشتیبانی مالی طرح عظیم نهضت ملی مسکن قدرتمندتر و وعده دلت مردمی برای ایجاد 4 میلیون سرپناه را با سرعت بیشتری محقق ساخت.

انتهای پیام/

ارسال نظر