دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 مهر 1402 - 10:41

اعضای هیئت رئیسه اکوسای جنایت‌های رژیم صهیونسیتی در غزه را محکوم کردند

اعضای هیئت رئیسه اکوسای جنایت‌های رژیم صهیونسیتی در غزه را محکوم کردند
اعضای هیئت رئیسه اکوسای روز پنجشنبه در بیست و هفتمین نشست کمیته آموزشی سازمان اکوسای در تهران، جنایت های رژیم صهیونسیتی در غزه را محکوم کردند.
کد خبر : 874051

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیداحمدرضا دستغیب در حاشیه نشست هیئت رئیسه سازمان اکوسای در جمع خبرنگاران گفت: در این اجلاس، اعضا در ارتباط با جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی که یک نسل کشی فجیع و هولناک در منطقه و نسل کشی به شمار می‌رود موضع گیری کردند.

وی گفت: در این اجلاس با روسای دیوان محاسبات کشور‌های عضو سازمان اکوسای در رابطه با موضوع غزه و فلسطین، گفتگو و تبادل نظر کردیم و تصمیماتی نیز در ارتباط با ترغیب کشور‌های عضو در رابطه با اعلام محکومیت این جنایت گرفته شد که مورد استقبال همکاران ما در دیوان محاسبات کشور‌های اسلامی قرار گرفت و مقرر شد در نشست ها، دیدار‌ها و تماس‌ها به این موضوع مهم بپردازند.

رئیس کل دیوان محاسبات اظهار امیدواری کرد که بتواند با اقداماتی که در حد ممکن امکان پذیر است، مانع از نسل کشی این اقدام هولناک در منطقه باشیم.

رئیس سازمان اکوسای همچنین در رابطه با بیست و هفتمین نشست هیئت رئیسه اکوسای افزود: هیئت رئیسه اکوسای برای تدوین اقدامات سال‌های آینده این سازمان برنامه ریزی و پیش جلسه‌هایی در ارتباط با نحوه همکاری بین دیوان محاسبات کشور‌های عضو در حوزه شفافیت و انضباط مالی دستگاه‌هایی که مرتبط با این مجموعه هستند برگزار کرد.

دستغیب خاطرنشان کرد: همچنین مصوباتی داشتیم که با پیشنهاد اعضا و به خصوص پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با نظارت‌های برخط در این نشست مورد تصویب قرار گرفت.

بیست و هفتمین نشست هیئت رئیسه و بیست و دومین نشست کمیته آموزشی سازمان اکوسای از صبح امروز پنجشنبه به میزبانی دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران به عنوان رئیس این سازمان و باحضور روسای و مسئولان دیوان محاسبات کشور‌های پاکستان، ترکیه، قزاقستان و قرقیزستان در تهران برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته