دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 مهر 1402 - 19:25

آمریکا ۱۰ عضو حماس را تحریم کرد

آمریکا ۱۰ عضو حماس را تحریم کرد
وزارت خزانه داری آمریکا در دوازدهمین روز از جنگ میان نیروهای مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی، اعلام کرد ۱۰ تن از اعضای کلیدی گروه حماس، عاملان و تسهیلگران مالی آن در غزه و مناطق دیگر از جمله سودان، ترکیه، الجزایر و قطر را تحریم کرده است.
کد خبر : 874005

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است: این تحریم‌ها اعضای حماس را هدف قرار می‌دهد که مخفیانه به حماس کمک می‌کنند. تحریم‌های آمریکا تسهیل‌کننده مالی مستقر در قطر با روابط نزدیک با حکومت ایران، یک فرمانده کلیدی حماس، و یک صرافی ارز مجازی مستقر در غزه و اپراتور آن را هدف قرار می‌دهد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا افزود: تحریم‌های امروز بخشی از تلاش مستمر آمریکا برای مسدود کردن منابع درآمدی حماس در کرانه باختری و غزه و سراسر منطقه است و با هماهنگی نزدیک با شرکای منطقه‌ای و متحدان انجام می‌شود.

این نهاد آمریکایی در تداوم ادعاهایش اضافه کرد: تا به امروز، خزانه‌داری نزدیک به ۱۰۰۰ فرد و نهاد مرتبط با تروریسم و تأمین مالی تروریسم توسط حکومت ایران و گروه‌های وابسته به آن از جمله حماس، حزب‌الله و سایر گروه‌های تروریستی همسو با ایران در منطقه را هدف قرار داده است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته