دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 مهر 1402 - 00:02
آنا گزارش می‌دهد؛

قمار بزرگ بایدن با سفر به اراضی اشغالی/ ژست تبلیغاتی برای حمایت لابی صهیونیستی جواب خواهد داد؟

قمار بزرگ بایدن با سفر به اراضی اشغالی  ژست تبلیغاتی برای حمایت لابی صهیونیستی جواب خواهد داد؟
سفر بایدن به فلسطین اشغالی نوعی قمار بزرگ محسوب می‌شود که می‌تواند منطقه را به بشکه باروت تبدیل کند و در صورت انفجار، علاوه بر رژیم صهیونیستی، حامیان او را هم خواهد سوزاند.
کد خبر : 873981

گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا امروز وارد اراضی اشغالی شد و با مقام‌های صهیونیست دیدار داشت. 

سفر بایدن به اراضی اشغالی در شرایطی رقم می‌خورد که شب گذشته جنایتکاران صهیونیستی به بیمارستان « المعمدانی» غزه حمله و صدها زن و کودک را به شهادت رساندند. حمله به این بیمارستان و عدم جدیت کاخ سفید در توقف حملات اشغالگران قدس سبب شد تا دیدار چهارجانبه سران اردن، مصر، آمریکا و تشکیلات خودگردان فلسطین در امان پایتخت اردن لغو شود.

سفر رئیس جمهور آمریکا به اراضی اشغالی و نبود جدیت در کاخ سفید برای توقف جنگ سبب شده تا شرایط مردم غزه هر روز بدتر شود و در مقابل، خوی وحشی‌گری رژیم صهیونیستی شدت یابد. حمایت‌هایی که کاخ سفید ودیگر دولت‌های اروپایی از رژیم صهیونیستی انجام می‌دهند با هیچ یک از قوانین و متون حقوق بین‌الملل سازگاری ندارد و حتی می‌تواند منجر به تشدید شرایط ناامنی در منطقه شود.
«محمدجواد جمالی نوبندگانی»کارشناس مسائل بین‌الملل و نماینده سابق مجلس، «محمدحسن آصفری» عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با آنا به تشریح تبعات سفربایدن به اراضی اشغالی پرداخته‌اند. 

*سفر بایدن به اراضی اشغالی؛ تأییدکننده جنایت‌های صهیونیست‌ها

«محمدجواد جمالی نوبندگانی» کارشناس مسائل بین‌الملل و نماینده سابق مجلس درباره تبعات سفر بایدن به اراضی اشغالی در این باره  به خبرنگار آنا گفت: به نظر می‌رسد ضربه طوفان الاقصی برای رژیم صهیونیستی و غرب ضربه‌ای بسیار سخت، سهمگین و غیرقابل انتظار بوده است. این عملیات اعتماد به نفس صهیونیست‌ها را به شدت کاهش داده به ویژه کسانی که برای یک زندگی راحت به اراضی اشغالی سفر کرده بودند.

وی افزود: با توجه به غافلگیری صهیونیست‌ها و همچنین آمریکایی‌ها، هنوز هم اینها از یک استراتژی عاقلانه‌ای بی‌بهره هستند و مشاهده می‌کنیم در شرایط سردرگمی به سر می‌برند و به خاطر این شرایط است که رژیم صهیونیستی حملات کور و بزدلانه‌ای را به بیمارستان‌ها و نهادهای غیرنظامی انجام می‌دهد.

این کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه سفر بایدن به اراضی اشغالی به نوعی تأیید جنایت‌های اشغالگران قدس محسوب می‌شود، تأکید کرد: بایدن و غرب به دنبال روحیه دادن به مقامات صهیونیستی هستند تا خودشان را در برابر مقاومت غزه نبازند. همچنین آمریکا احساس می‌کند ابهت و حیثیت رژیم صهیونیستی از بین رفته و برای اینکه از آن حمایت به عمل آورد و از سوی دیگر هشداری به گروه‌های مقاومت دهد، سفر بایدن به اراضی اشغالی در این شرایط انجام می‌پذیرد.

جمالی نوبندگانی سفر بایدن به اراضی اشغالی را سفر تبلیغاتی توصیف کرد و در این رابطه افزود: بایدن انتخابات ریاست جمهوری را پیش روی خود دارد و برای پیروزی در این انتخابات نیازمند حمایت لابی‌های صهیونیستی و رأی یهودی‌هاست.

وی آمریکا را شریک جرم اولیه و اصلی صهیونیست‌ها عنوان کرد و تأکید کرد: به نظر نمی‌رسد سفر بایدن برای کاهش اقدامات جنایتکارانه صهیونیست‌ها باشد چون اخباری در دست است که کاخ سفید به دیپلمات‎‌هایش دستور داده حتی هیچ اظهارنظری در مورد آتش‌بس و کمک‌های بشردوستانه هم نکنند. شرایط داخلی دولت جو بایدن مساعد نیست طوری‌که سیاست خارجی دولتش به ویژه در قبال جنگ اوکراین و روسیه با انتقادهای بسیاری همراه هست و به همین دلیل برای انحراف افکار عمومی آمریکا از واقعیت‌های داخلی و خارجی ایالات متحده دست به این سفر زده است.

*قمار بزرگ بایدن با سفر به اراضی اشغالی

«محمدحسن آصفری» عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری خبرگزاری آنا، در این باره گفت: جو بایدن با سفر به اراضی اشغالی دست به قمار بزرگی زده که می‌تواند هم آینده سیاسی خود را به خطر بیندازد و هم جایگاهش را در میان کشورهای منطقه از  دست بدهد.
وی ‌افزود: کشورهای عرب منطقه که مدت‌هاست نسبت به رفتارها و اعمال ایالات متحده سرد شده‌اند و یک شکافی میان اینها به وجود آمده، ممکن است بعد از سفر بایدن به تل‌آویو این شکاف‌ها بیشتر شوند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: شرایط منطقه به گونه‌ای است که بایدن نباید دست به چنین قمار بزرگی بزند. به باور من حمایت‌های آمریکا از رژیم صهیونیستی و سکوتش در برابر انسان‌کشی این رژیم تبعات داخلی و خارجی بسیاری برای این کشور به همراه خواهد داشت. منطقه به یک بشکه باروت تبدیل شده و اگر منفجر شود امکان دارد علاوه بر رژیم صهیونیستی سایر نقاط دنیا را هم بسوزاند.

به گفته آصفری، حمایت از رژیم صهیونیستی نتیجه‌ای جز شرمندگی و تباهی به دنبال ندارد و رژیمی که بی‌ثبات است و پایه‌های سیاسی، اجتماعی و امنیتی آن متزلزل شده را نباید بیش از این مورد حمایت قرار داد.

وی تاکید کرد: حمایت‌ از جنایات رژیم صهیونیستی حیثیت آمریکا را از بین خواهد برد و از سوی دیگر این دست حمایت‌ها به معنای سرپوش گذاشتن و توجیه نسل‌کشی و اقدامات نژادپرستانه رژیم صهیونیستی است.

*نتیجه‌گیری

دلایل و مستندات نشان می‌دهد ایالات متحده آمریکا حاضر است به هر قیمتی حتی به قیمت پاکسازی نژاد، رژیم صهیونیستی را پیروز میدان معرفی کند و در این راستا از هرگونه حمایت‌های نظامی و مالی و حتی حقوقی دریغ نخواهد کرد.
به جرئت می‌توان گفت از همان ابتدای آغاز جنگ تا به امروز دولت بایدن شریک جرم و جنایات رژیم صهیونیستی است، دولت او حتی یک موضع‌گیری علیه صهیونیست‌ها نداشته و بارها اعلام کرده پیشرفته‌ترین تسلیحات را در اختیار ارتش صهیونیستی قرار خواهد داد.
این‌گونه رفتارها و موضع‌گیری‌ها و ادامه رویه پیشین قطعاً روند جنگ را وارد فاز جدید و پیچیده‌تری خواهد کرد و بنا به فرموده مقام معظم رهبری خشم و نفرت مسلمانان را تشدید و واکنش جدی و عملیاتی مسلمانان را در آینده رقم خواهد زد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته