دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 مهر 1402 - 16:38
نشست سازمان همکاری اسلامی؛

امیرعبداللهیان: آمریکا، مسئول جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است

امیرعبداللهیان: آمریکا، مسئول جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است
وزیر امور خارجه کشورمان در نشست سازمان همکاری اسلامی گفت: تاکید می‌کنم که جنایت رژیم صهیونیستی در کشتار مردم غزه در حالی صورت می‌گیرد که این رژیم در روز ۷ اکتبر به دلیل عملیات قهرمانانه مقاومت، فرو ریخت.
کد خبر : 873971

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در نشست سازمان همکاری اسلامی با موضوع فلسطین با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی و بخصوص بمباران بیمارستان المعمدانی غزه اظهار کرد: تاکید می‌کنم که جنایت رژیم صهیونیستی در کشتار مردم غزه در حالی صورت می‌گیرد که این رژیم در روز ۷ اکتبر به دلیل عملیات قهرمانانه مقاومت، فرو ریخت.

وی افزود: آمریکا برای احیای رژیم فروپاشیده صهیونیستی از طریق جنگ علیه غیر نظامیان تلاش می‌کند.

امیرعبداللهیان با تأکید بر اینکه اقدام شب گذشته رژیم صهیونیستی که منجر به شهادت نزدیک به ۲ هزار نفر از مردم بیگناه شد با هیچ منطقی مطابقت ندارد، اضافه کرد: امروز در تمام سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران، پرچم کشورمان به نشانه همبستگی با شهدای فلسطینی به حالت نیمه افراشته درآمده است و امروز روز عزای عمومی سراسری برای ماست.

وی گفت: برای حمایت از مردم فلسطین جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد می‌کند، کشورهای اسلامی تلاش‌های هماهنگی را برای متوقف کردن جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی انجام دهند.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه اقدام کشورهای اسلامی برای گشودن کریدورهای کمک‌های انسانی به غزه باید انجام شود، تأکید کرد: لازم است مجازات‌هایی از سوی کشورهای عضو از شورای امنیت درخواست شود.

وی افزود: لازم است هیئتی به غزه اعزام شود تا اوضاع از نزدیک بررسی از جنایت و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی آگاه شود.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه باید تیمی از حقوق‌دانان مسلمان برای حمایت از حقوق ملت مظلوم فلسطین تشکیل شود و مسببان و آمران و عاملان این جنایات جنگی مورد بازخواست قرار گیرند، بیان داشت: این جنایت علیه بشری تل آویو باید متوقف شود. کشورهای اسلامی باید برای جلوگیری از ادامه این جنایات روابط خود را با اسرائیل قطع و این کشور را تحریم کنند.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی مرتکب کشتار در بیمارستان المعمدانی غزه شد و این کشتار چهره شیطانی نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را نشان داد، تأکید کرد: مسئولیت جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه برعهده آمریکاست.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته