دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 مهر 1402 - 15:34

بیانیه وزارت کشور در محکومیت حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به بیمارستان غزه

بیانیه وزارت کشور در محکومیت حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به بیمارستان غزه
وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در واکنش به حمله وحشیانه اخیر رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی غزه طی بیانیه ای اعلام کرد که این جنایت مصداق نسل‌کشی آشکار در سکوت مرگبار نهادهای مدعی حقوق بشر و دولت های مدعی دموکراسی است.
کد خبر : 873923

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در واکنش به حمله وحشیانه اخیر رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی غزه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که این جنایت مصداق نسل کشی آشکار در سکوت مرگبار نهاد‌های مدعی حقوق بشر و دولت‌های مدعی دموکراسی است.

در این بیانیه آمده است: بار دیگر یکی از پرده‌های متعدد کشتار غیرنظامیان و نسل کشی از سوی صهیونیست‌ها و حامیان آن‌ها کنار رفت و قلب آزادیخواهان جهان را به درد آورد. حمله وحشیانه و لجام گسیخته رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی ناقض تمامی میثاق‌های انسانی و بین‌المللی درباره ممنوعیت کشتار غیر نظامیان و مصداق نسل کشی آشکار در مقابل چشم جهانیان است. استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح‌های کشتار جمعی و ممنوعه همچون بمب‌های فسفری و سوزاندن اجساد غیرنظامیان اعم از مردان، زنان و کودکان بیگناه، نشان دهنده ضرورت ورود جهان به ائتلافی بزرگ و نوین برای مهار توحش صهیونیسم جهانی با همفکری ملت‌های آزادیخواه است.

این بیانیه می‌افزاید: بی‌عملی دولت‌های غربی و حتی پرهیز از محکوم کردن چنین جنایاتی نشان می‌دهد که ادعای مدعیان پرچمداری حقوق بشر در غرب و ادعای دموکراسی خواهی، یک دروغ بزرگ برای فریب افکار عمومی جهان و استفاده از این شعار‌ها برای منافع سردمداران کشور‌های غربی و نه دلسوزی برای بشریت است. جای تعجب نیست دولت‌هایی که آدم سوزی و نابودگری وسیعی در مقیاس هیروشیما، ناکازاکی، فلوجه، ویتنام و ده‌ها جنایت دیگر را با بمب اتم و سلاح‌های ممنوعه به راه‌‌ ‌می‌اندازند از حجم سنگدلی و بی رحمی صهیونیست‌ها نه تنها متاثر نمی‌شوند بلکه با وقاحت تمام، از جانیان، حمایت می‌کنند.

در این بیانیه همچنین آمده‌است: حمله اخیر صهیونیست‌ها بار دیگر این واقعیت تلخ را اثبات کرد که نهاد‌ها و سازمان‌های بین‌المللی مدعی دفاع از حقوق بشر، ساختار‌هایی دروغین و توخالی در راستای فریب ملت‌های جهان هستند. این کشتار‌های پی در پی و بی رحمانه، ضرورت بازتعریف نهاد‌ها و سازوکار‌های جدید حقوق بشری را بیش از همیشه پررنگ کرده است؛ بازتعریفی که منجر به ایجاد ساختار‌هایی تازه شود که در برابر کشتار‌ها و نسل کشی ها، اینچنین فلج و علیل نباشد.

در پایان این بیانیه آمده است: ما کارکنان وزارت کشور ضمن همدردی و عرض تسلیت به ملت بزرگ فلسطین، همه ملت‌های برادر مسلمان و وجدان‌های بیدار بشری در سراسر دنیا که داغدار پرپر شدن کودکان و انسان سوزی گسترده در غزه هستند، اطمینان راسخ داریم که این جنایت بزرگ، اتحاد ملت‌های آزاده دنیا را علیه جنایتکاران صهیونیسم و حامیان آنان محکم‌تر خواهد ساخت. سیل خروشانی که به راه افتاده است، پایان ظالمان و رژیم کودک کش صهیونیستی را رقم خواهد زد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته