دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 مهر 1402 - 13:36

ادعای «بایدن» درباره حمله به بیمارستان المعمدانی

ادعای «بایدن» درباره حمله به بیمارستان المعمدانی
رئیس جمهور آمریکا در ادامه کارزار جعل روایت غرب از حوادث غزه، مدعی شد که به نظر او حمله به بیمارستان المعمدانی کار اسرائیل نیست.
کد خبر : 873907

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا که به فلسطین اشغالی سفر کرده است، در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی،مدعی شد: از انفجار بیمارستان (المعمدانی) ناراحت و عصبانی شدم اما به‌نظر می‌رسد که این حمله «کار دیگران است نه شما [اسرائیل]».

بایدن طی ورود به تل‌آویو، دربارهٔ هدفش از این سفر گفت: «می‌خواستم به اسرائیل بیایم تا مردم آن و تمام جهان بدانند که ما در کنار اسرائیل می‌ایستیم».

وی با تکرار این ادعا که «حماس جنایاتی انجام داد»، افزود: می‌خواهیم مطمئن شویم که اسرائیل هرآنچه برای پاسخ به حملات حماس نیاز است را در اختیار دارد.

رئیس‌جمهور آمریکا خطاب به نتانیاهو مدعی شد: جهان نظاره‌گر است تا ببیند ما چه خواهیم کرد و من مشتاقانه منتظر گفت‌وگوهای عمیق با شما هستم.

نتانیاهو هم در لحظات اولیه دیدار با بایدن، گفت: امروز سطح همکاری ما با ایالات متحده بی‌سابقه است.

وی مدعی شد: من می‌دانم که شما هم در عزم ما برای بازگرداندن کسانی که توسط حماس ربوده شده‌اند، همراه ما هستید؛ جهان باید برای شکست حماس متحد شود.

نخست‌وزیر رژیم اشغالگر ضمن تاکید بر اینکه «جهان باید برای شکست حماس متحد شود»، به بایدن گفت: «شما اولین رئیس‌جمهور [آمریکایی] هستید که در شرایط جنگی به اینجا آمده است».

به گزارش آنا، بایدن در حالی وارد فلسطین اشغالی شد که غزه بعد از شب پر حادثه‌ای که از سر گذراند، یک روز پر التهاب دیگر را آغاز کرده است. شب گذشته، بیمارستان المعمدانی غزه هدف حمله هوایی قرار گرفت که در نتیجه آن پانصد فلسطینی شهید شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته