دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
به ارتفاع ۱۵ متر انجام می‌شود؛

نصب مجسمه «آرش کمانگیر» در میدان ونک تا پایان سال جاری

نصب مجسمه «آرش کمانگیر» در میدان ونک تا پایان سال جاری
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران از نصب ۱۰ المان جدید در تهران تا پایان دوره ششم مدیریت شهری خبر داد و افزود: مجسمه آرش کمانگیر به ارتفاع ۱۵ متر تا پایان سال جاری در میدان ونک نصب خواهد شد.
کد خبر : 873882

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مهدی پیرهادی در جمع خبرنگاران در تشریح نصب المان‌های جدید در میادین سطح شهر تهران،‌ اظهار کرد: در حال حاضر بیشتر تمرکز بر اساس برنامه 4 ساله شهر تهران و همچنین برنامه کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران و سازمان زیباسازی شهر تهران بواسطه ظرفیت موجود در جنوب تهران بر المان میادین و پیاده راه‌های جنوب شهر تهران است.

وی افزود: یکی از پیاده‌راه‌هایی که ساماندهی آن در جنوب تهران در دستور کار قرار گرفته است، میدان شهرری است که تاکنون حدود 70 درصد کار آن انجام شده است. یکی از معضلات اجرای این پروژه تاسیسات شهری بود که با مذاکرات آب و فاضلاب مشکل حل شد و ظرف ماه‌های آینده این پیاده‌راه به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین از ساخت و نصب 10 مجسمه جدید در میادین شهر تهران تا پایان دوره فعلی مدیریت شهری خبر داد و افزود: یکی از بهترین مجسمه‌هایی که بزودی در همین راستا در میدان ونک نصب خواهد شد مجسمه آرش کمانگیر است که توسط ایرج محمدی یکی از هنرمندان شاخص کشور در حال ساخت است.

پیرهادی تاکید کرد: این مجسمه یکی از مجسمه‌های ملی و ایرانی است که از کارهای فاخر این دوره مدیریت شهری قلمداد خواهد شد و جنس آن از برنز است و حدود 7 متر ارتفاع آن که با تیر و کمان آرش به حدود 9 متر می‌رسد و با پایه‌ای که روی آن نصب می‌شود ارتفاع 15 متری خواهد داشت که امیدواریم تا پایان سال جاری نصب شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر