دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

قطر محک بزرگ خط دفاعی تیم ملی نبود اما یک پیام داشت/ خداحافظی تیم ملی با استراتژی «دفاع و ضدحمله»

قطر محک بزرگ خط دفاعی تیم ملی نبود اما یک پیام داشت  خداحافظی تیم ملی با استراتژی «دفاع و ضدحمله»
زدن ۴ گل توسط تیم ملی به تیم یکی از تئوریسین‌های بزرگ فوتبال جهان که اتفاقا ۸ سال در ایران مربیگری کرده، لقب تیم ملی تدافعی را به صورت کلی از یوز‌های ایرانی پاک کرد.
کد خبر : 873875

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، تیم ملی ایران در نیمه اول بازی با قطر تحت تاثیر یارگیری حریف و بازی بسته شاگردان کی‌روش بود اما در نیمه دوم و با گل خوبی که کنعانی زادگان زد، شرایط کاملاً عوض شد. مدافع پرسپولیسی تیم ملی علاوه بر اینکه با کی‌روش تسویه حساب کرد،راه دروازه این تیم را هم به بقیه بازیکنان نشان داد و حتی خودش هم یک گل دیگر زد. تاکتیک تیم ملی در این بازی ارسال های دقیق از جناحین بود که کاملاً جواب داد و بیشتر گل‌های تیم ملی روی همین تاکتیک به ثمر رسید.

روی گل اول حواس تمام مدافعان قطر به سردار و طارمی بود اما کنعانی زادگان با یک پرش خوب قفل دروازه تیم کی‌روش را باز کرد و بعد از آن هم شرایط طوری پیش رفت که اگر بازی تا صبح هم ادامه پیدا می‌کرد ‌ملی پوشان کشورمان دروازه قطر را باز می‌کردند. تیم کارلوس کی‌روش در نیمه دوم فقط یک موقعیت خوب خلق کرد که در آن صحنه هم علیرضا بیرانوند با خروجی کاملا هوشمندانه راه را بر مهاجم حریف بست و او را کاملاً ناامید کرد.

تیم ایران در تورنمنت اردن و در دو بازی خود هفت گل به ثمر رساند که آمار بسیار خوبی است و دیگر انگ دفاعی بودن به  تیم ملی مدل قلعه‌نویی نمی‌چسبد اما واقعیت آن است که تیم ما به جز دقایقی از نیمه دوم بازی با اردن هرگز تحت فشار قرار نگرفت و نمی‌توان گفت که با تدارک خوب راهی جام ملت‌های آسیا می‌شود. ما در این تورنمنت و حداقل در مراحل پایانی جام ملت‌های آسیا بازی‌های به مراتب سخت‌تری داریم و نیاز است که با ساختار دفاعی بهتری با رقبای شرق آسیا بازی کنیم.

برای شخص امیر قلعه نویی هم پیروزی مقابل کی‌روش که به هر حال سال‌های زیادی را در ایران مربیگری کرده بود، اهمیت بسیاری داشت. تیم او اصلاً نتوانست به ایران فشار بیاورد و حرف خاصی برای گفتن نداست.البته تیم ما همچنان اتکای زیادی به طارمی و سردار آزمون دارد که این مسئله هم باید تحلیل و بررسی شود. در بازی‌هایی که آنها مهار شوند کار گره می‌خورد اما خوشبختانه خلاقیت این دو بازیکن بسیار بالاست و در تورنمنت اردن دیدیم که کار توپ رسانی به این دو مهاجم باهوش و گلزن هم به خوبی انجام می‌شود. نکته آخر اینکه قلعه نویی هنوز در اندیشه پیدا کردن یک بازیساز بزرگ است. وظیفه‌ای که در بازی با قطر به سامان قدوس محول شده بود و البته ارسال‌های دقیق رامین رضاییان هم یکی از عوامل اصلی برد پرگل تیم ایران مقابل قطر بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته