دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در کرسی‌های آزاداندیشی؛

جزئیات برگزاری اولین رویداد سراسری رقابت تیم‌های دانشجویی اعلام شد

جزئیات برگزاری اولین رویداد سراسری رقابت تیم‌های دانشجویی اعلام شد
شیوه‌نامه اجرایی اولین رویداد سراسری رقابت تیم‌های دانشجویی در کرسی‌های آزاداندیشی توسط دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شد.
کد خبر : 873849

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، شیوه‌نامه اجرایی اولین رویداد سراسری رقابت تیم‌های دانشجویی در کرسی‌های آزاداندیشی از سوی فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شد.

در این شیوه‌نامه آمده است:

با توجه به برگزاری موفق سه دوره رویداد سراسری رقابت تیم‌های دانشجویی در کرسی‌های آزاداندیشی در سال‌های ۱۳۹۹، ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در دانشگاه آزاد اسلامی و استقبال بی‌نظیر دانشجویان، مقرر شد معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در ایجاد محیط سالم برای شکل‌گیری بحث‌های تخصصی و تضارب آرا و ارتقا فرهنگ گفت‌وگوی مستدل، مستند و اخلاقی و در پاسخ به دستور معظم‌له مبنی بر تدوام این سنت حسنه در دانشگاه‌های کشور اولین رویداد سراسری رقابت تیم‌های دانشجویی در کرسی‌های آزاداندیشی در واحد‌های سراسر کشور در دو سطح، استانی و کشوری برگزار شود.

تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی‌بر اقدام عملی در راه‌اندازی کرسی‌های آزاداندیشی و تداوم این سنت حسنه در دانشگاه‌ها، تضارب افکار و اندیشه‌ها برای حل مسائل کشور، ایجاد محیط مطلوب برای بیان آزادانه و مسئولانه اندیشه‌ها در دانشگاه با توجه به تقویت مؤلفه‌های وحدت، امنیت ملی و ارزش‌های اسلامی، ارتقای فرهنگ نقدپذیری، تفکر خلاق و نقاد و ایجاد شورونشاط میان دانشجویان و اساتید، تمرین و تقویت فعالیت‌های گروهی منسجم و هدفمند، تقویت انگیزه‌های ارتقای دانش و آگاهی در میان دانشگاهیان و ایجاد بستر مناسب برای تشویق و زمینه‌سازی فرآیند تولید علم؛ به‌ویژه احیای امربه‌معروف و نهی از منکر تخصصی و آموزش عملی رعایت اخلاق اسلامی و نحوهٔ گفتگوی علمی، مستند، و مستدل با منتقدان از مهم‌ترین اهداف برگزاری رویداد سراسری رقابت تیم‌های دانشجویی در کرسی‌های آزاداندیشی است.

رویداد سراسری رقابت تیم‌های دانشجویی در کرسی‌های آزاداندیشی، ویژه تمام واحد‌ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که در دو سطح استانی و کشوری برگزار می‌شود.

این شیوه‌نامه که شامل موارد دیگر ازجمله ساختار تشکیلاتی، زمان‌بندی، ضوابط تشکیل تیم‌ها، الزامات اجرایی رویداد سراسری و ... است به صورت تفصیلی در اختیار واحد‌های دانشگاه قرار گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته