دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 مهر 1402 - 10:55
در حاشیه جلسه هیئت دولت؛

زارع‌پور: اخلال در شبکه اینترنت ۳۰ درصد کاهش یافته است

زارع‌پور: اخلال در شبکه اینترنت ۳۰ درصد کاهش یافته است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: کمیته‌ای برای وضعیت اینترنت در شورای عالی فضای مجازی تشکیل شده بود و راهکارها را بررسی کردیم. الان دوماهیست که اخلال در شبکه ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
کد خبر : 873835

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، عیسی زارع‌پور روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فعلا برنامه ای برای گران کردن بسته‌های اینترنت همراه نداریم.

وی افزود: اگر اپراتورهای بخش خصوصی بخواهند افزایش قیمت بدهند، باید از کمیسیون تنظیم مقررات مجوز دریافت کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مهلت اعلام شده دوماهه برای بررسی وضعیت اینترنت گفت: این یک مهلت دوماهه نبوده بلکه کمیته‌ای برای بررسی وضعیت اینترنت در مرکز ملی فضای مجازی تشکیل و جلسات متعددی برگزار شد.

زارع پور افزود: دلایلی استخراج شد برخی از این دلایل تاریخی است و من بارها در صحبت‌هایم اشاره کرده‌ام که در برخی زیرساخت‌های شبکه، سرمایه‌گذاری لازم در گذشته صورت نگرفته است.

وی بیان کرد: راهکارهای کوتاه‌مدتی نیز پیشنهاد شد و ما اعمال کردیم. اکنون حدود دو ماه است که زمان تاخیر در شبکه حدود ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است و داشبوردهای مدیریتی این را نشان می‌دهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: این مسیر ادامه دارد و ما هر روز برای ارتقای کیفیت شبکه در تلاش هستیم.

زارع پور درباره اینترنت ماهواره ای تصریح کرد: باید این بحث ها را از شورای عالی فضای مجازی سوال کنید. من متولی آن نیستم و بنده متولی توسعه شبکه در کشور و توسعه زیر ساخت های ارتباطات هستم.

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: در مورد اینترنت ماهواره ای قبلا هم گفتم که ما به هر فراهم کننده اینترنت ماهواره ای که قواعد جمهوری اسلامی را رعایت کند خوش آمد می گوییم و دستش را می فشاریم و این مسیر هم دنبال می کنیم.

وی با بیان اینکه قواعد را سال ۱۴۰۰ تصویب کردیم و به اپراتورهای اینترنت ماهواره ای اعلام و ابلاغ کردیم، عنوان کرد: در کمیسیون مقررات تنظیم جهانی پرونده ای باز کردیم و مصوب شد که ارایه دهنده خدمات ماهواره ای برای خدمات در ایران باید ضوابط ایران را رعایت کند و مدیرعامل این شرکت هم مصاحبه کردند که نامه ای از ایران دریافت کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر