دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 مهر 1402 - 21:22

اوکراین از موشک‌های دوربرد آمریکایی «ا‌تکمز» علیه روسیه استفاده کرد

اوکراین از موشک‌های دوربرد آمریکایی «ا‌تکمز» علیه روسیه استفاده کرد
مقامات آمریکایی روز سه‌شنبه گفتند که اوکراین برای نخستین بار موشک‌های دوربردی را که ایالات متحده بدون سر و صدا به این کشور تحویل داده بود در میدان نبرد علیه روسیه استفاده کرد.
کد خبر : 873762

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، مقامات آمریکایی روز سه‌شنبه گفتند که اوکراین برای نخستین بار موشک‌های دوربردی را که ایالات متحده بدون سر و صدا به این کشور تحویل داده بود در میدان نبرد علیه روسیه استفاده کرد.

طبق گزارش آسوشیتدپرس یکی از مقامات در این باره گفت، این موشک‌ها در چند روز گذشته به اوکراین رسیده است. این موشک‌ها به اوکراین اجازه می‌دهد تا به اهداف دورتر حمله کنند و خود نیروها نیز با خیال راحت خارج از برد باقی بمانند.

تحویل سامانه موشکی معروف به اتکمز (ATACMS) به اوکراین به صورت محرمانه صورت گرفت. طبق گزارش آسوشیتدپرس، به‌دلیل نگرانی‌های ایالات متحده درباره تشدید تنش‌ها با روسیه، نسخه اتکمز که به اوکراین رفته است، برد کمتری نسبت به حداکثر مسافتی که موشک‌ها می‌توانند داشته باشند خواهد داشت.

در حالی که برخی از نسخه‌های این موشک می‌توانند تا مسافتی حدود ۳۰۰ کیلومتر را بپیمایند موشک‌هایی که به اوکراین فرستاده شده‌اند برد کوتاهتری دارند و مهمات خوشه‌ای را حمل می‌کنند که وقتی شلیک می‌شود در هوا باز شده و صدها بمب به جای یک کلاهک منفرد آزاد می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته