دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان:

کسانی که دم از سازش می‌زنند کشتار «صبرا» و «شتیلا» را بخوانند/ از گرگ خونخوار، برّه ساخته‌اند

کسانی که دم از سازش می‌زنند کشتار «صبرا» و «شتیلا» را بخوانند  از گرگ خونخوار، برّه ساخته‌اند
علیرضا کیخا عنوان کرد: کسانی که دم از سازش با صهیونیست‌ها می‌زنند کشتار «صبرا» و «شتیلا» را بخوانند.
کد خبر : 873634

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری علم و فناوری آنا، تجمع اعتراضی به جنایات رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی در غزه و حمایت از مردم مظلوم فلسطین با حضور علیرضا کیخا مدیرکل صدا و سیما استان سیستان و بلوچستان، اعضای هیئت رئیسه، استادان، کارکنان، دانشجویان و دانش‌آموزان مدارس سما در دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان برگزار شد.

مدیرکل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان در این مراسم سخنان خود را با شعار «مرگ بر اسرائیل» آغاز و خطاب به دانشجویان اظهار کرد: به عنوان نسل امروز جامعه ما و جوانان و نوجوانای خوب کشور بدانید در دنیا چه خبر است و جنایات ريیم صهیونیستی و مظلومیت فلسطینی‌ها در غزه باید مورد مطالعه قرار بگیرد و متوجه باشید امروز جنایات علیه فلسطینی‌ها باید درست تحلیل شوند.

کیخا اضافه کرد: دشمنان درصدد هستند جوانان ایرانی وابسته به غرب و شرق باشند تا با اذهان منحرف تاریخ را به‌درستی دریافت نکنند.

مدیرکل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان به مظلومیت فلسطینیان اشاره کرد و ادامه داد: امروز در حالی فلسطینی‌های مظلوم متشکل از کودکان و زنان به شهادت می‌رسند که فضای سنگین از سوی صهیونیست‌ها ایجاد شده، به طوری که حماس متهم به حمله پیشدستانه شده، در صورتی که ۷۵ سال است که رژیم صهیونیستی همه‌روزه بر سر فرزندان و کودکان فلسطینی خمپاره پرتاب می‌کند.

کیخا یادآور شد: فلسطین در حالی طوفان الاقصی را اجرا کرد که ۷۵ سال است تنها سلاح مردم فلسطین سنگ و حلقومی است که فریاد می‌زنند و شعار «مرگ بر اسرائیل» می‌گویند و حق مسلّم‌شان را فریاد می‌زنند، بنابراین باید تاریخ به‌درستی تحلیل و درک شود.

رژیم صهیونیستی با قصه دروغین «هولوکاست» فلسطینی‌ها را آواره کرد

وی افزود: از سال ۱۹۱۷ به این سو، رژیم صهیونیستی با قصه دروغین «هولوکاست» فلسطین به آن عظمت را به یک جمعیت حداقلی تبدیل کرده‌اند.

مدیرکل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان تشریح کرد: در کجای دنیا مردم در خاک خودشان در اردوگاه‌ها زندگی می‌کنند؟ هزاران هزار کودک و ۶ میلیون فلسطینی در ۱۲ اردوگاه اسیر شده‌اند، اگر می‌خواهید رژیم صهیونیستی را خوب بشناسید قصه جنایتکاری به نام «آریل شارون» را بخوانید که به درک واصل شد و در یک روز ۳ هزار و ۵۰۰ فلسطینی را به شهادت رساند.

کیخا تبیین کرد: کشتار «صبرا» و «شتیلا» توسط صهیونیست‌های ظالم را حتماً شنیده‌اید، در آن روز لبنانی‌ها و فلسطینی‌های ساکن اردوگاه‌های صبرا و شتیلا توسط رژیم صهیونیستی قتل‌عام شدند و صهیونیست‌ها مستانه در دنیا فریاد زدند و به «آریل شارون» ظالم و بی‌رحم و «اسحاق رابین» جایزه صلح نوبل دادند.

کسانی که دم از سازش با صهیونیست‌ها می‌زنند کشتار «صبرا» و «شتیلا» را بخوانند/ از گرگ خوانخوار، برّه ساخته‌اند

وی بیان کرد: امروز می‌شنویم عده‌ای حرف سازش با رژیم صهیونیستی را می‌زنند و نماد سازش با فلسطین در دنیا یاسر عرفات بود که ۱۰ سال دنبال تشکیل سرزمین فلسطین می‌گشت و در نهایت پذیرفت رژیم صهیونیستی یک سرزمین مستقل شود، اما به او اجازه ندادند و عرفات در روز‌های پایانی اعتراف کرد و گفت که اشتباه کردیم، چراکه رژیم صهیونیستی قابل اعتماد نبود و باید از روز نخست سلاح دست می‌گرفتیم تا سرزمین خود را به خودمان برگردانیم.

مدیرکل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان در ادامه توضیح داد: امروز در رسانه‌های دنیا از یک گرگ خونخوار به نام رژیم صهیونیستی یک برّه مظلوم ساخته‌اند که با ترور شکل گرفت.

کیخا اضافه کرد: نباید این رسانه‌ها را باور کرد و دانشجویان بروند، کشتار «صبرا» و «شتیلا» را بخوانند، «صبرا» و «شتیلا» دو اردوگاه از ۱۲ اردوگاهی بود که ۶ میلیون مسلمان فلسطینی در آن زندگی می‌کردند، کجای دنیا شاهد چنین اتفاقی هستید که مردم یک کشور در خاک خود در اردوگاه زندگی کنند؟!

شعار«مرگ بر اسرائیل»نباید قطع شود

وی گفت: دانشجویان باید کشتارمردم روستای «دیریاسین» را بخوانند تا به وحشیگری صهیونیست‌ها بیشتر پی ببرند، در این روز بیش از ۳۶۰ فلسطینی ساکن روستای «دیریاسین» توسط صهیونیست‌ها قتل‌عام شدند.

مدیرکل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: نوجوانی و جوانی ما با جنایات «دیریاسین»، «صبرا» و «شتیلا»، «کرانه باختری» و «غزه» گذشت، رسانه‌های دشمن درصددند بغض و کینه مسلمانان علیه صهیونیست‌ها را از بین ببرند، در حالی که فریاد «مرگ بر اسرائیل» جوانان و نوجوانان نباید قطع شود.

کیخا، خطاب به دانشجویان گفت: می‌دانید چرا فلسطین پیش‌دستی کرد؟ چون اگر پیش‌دستی نمی‌کرد، برخی کشورها طرح عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی را به رسمیت می‌شناختند و برای همیشه فلسطین محو می‌شد.

وی مطرح کرد: متأسفانه با حمایت آمریکای جنایتکار نام بیت‌المقدس به «اورشلیم» تل‌آویو تغییر یافته و صهیونیست‌ها اینگونه وحشیانه بمب بر سر کودکان فلسطینی می‌ریزند، اما فلسطینی‌ها می‌خواهند حق‌شان را بگیرند،  نه فقط برای ۲ هزار و ۵۰۰ راکتی که هفته گذشته بر سر سربازان صهیونیستی ریخته شد، بلکه برای خنثی‌سازی استراتژی سازش با رژیم صهیونیستی و حماس اینگونه به پیروزی بزرگ رسید.

مدیرکل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: پیروزی بزرگ حماس غرب، آمریکا و سران رژیم صهیونیستی را به‌شدت عصبانی کرد، چراکه پازل سازش با صهیونیست‌ها بر هم خورد، بنابراین باید مدام «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» بگوییم، چراکه نگاه شهدای جهان اسلام به ماست.

به گزارش آنا، در ادامه مراسم محمدرضا زاهدشیخی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان و نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیئت نظارت بر تشکل‌های استان بیانیه‌ای را از سوی تشکل‌های اسلامی و سیاسی دانشجویی میدان، تشکل اسلامی و سیاسی استادی عماریون، تشکل‌های اسلامی و سیاسی دانشجویی هدهد، تشکل اسلامی و سیاسی استادی آمرین به  معروف و ناهیان از منکر، تشکل‌های اسلامی و سیاسی جامعه اسلامی و تشکل اسلامی و سیاسی استادی همبستگی در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در پنج بند قرائت کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر