دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 مهر 1402 - 11:31

دستگیری ۵۳ باند سرقت خودرو، موتورسیکلت، منزل و سرقت مسلحانه

دستگیری ۵۳ باند سرقت خودرو، موتورسیکلت، منزل و سرقت مسلحانه
فرمانده انتظامی پایتخت با بیان اینکه گاوصندوق‌های کوچک و سبکی که مردم برای نگهداری اشیاء قیمتی خود در خانه تهیه می‌کنند، تنها کار سارقان را راحت می‌کند، گفت: پلیس آگاهی ۵۳ باند سرقت خودرو، موتورسیکلت، منزل و سرقت مسلحانه شناسایی و دستگیر کرد.
کد خبر : 873621

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سردار عباسعلی محمدیان؛ فرمانده انتظامی پایتخت صبح امروز در حاشیه طرح تشدید مبارزه با خریداران اموال مسروقه اظهار کرد: پلیس آگاهی تهران بزرگ طرحی علیه مالخران اموال مسروقه و سارقان را به اجرا گذاشت که نتیجه آن شناسایی و دستگیری ۱۴۰ سارق سابقه‌دار شد.

وی با توصیه به افرادی که اموال قیمتی خود را در خانه‌ها و منازلشان نگهداری می‌کنند، متذکر شد: بسیاری از مردم فکر می‌کنند با خرید یک گاوصندوق کوچک و سبک می‌توانند امنیت را به خانه‌هایشان ببرند! در صورتیکه شاید بتوان گفت این گاوصندوق‌های سبک، فقط کار سارق را آسان می‌کند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: اگر افراد تصمیم دارند گاوصندوقی را در خانه استفاده کنند باید از گاوصندوق‌های سنگین‌وزن استفاده کنند که سارقان نتوانند آن را به بیرون از منزل حمل کنند.

سردار محمدیان بیان کرد: توصیه پلیس به مردم این است که اموال قیمتی خود را در جا‌های امن مانند بانک‌ها یا گاوصندوق‌های سنگین‌وزن نگهداری کنند.

وی افزود: با اقدامات پلیس تهران، خروج گوشی‌های سرقتی از کشور مهار شده و کشفیات تلفن همراه‌های سرقتی آمار خوبی پیدا کرده است، اما همچنان سارقان، نخستین عامل سرقت را حواس‌پرتی افراد می‌دانند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: به مردم توصیه می‌کنیم در معابر عمومی از تلفن همراه استفاده نکنند یا اینکه برای استفاده از آن از هندزفری کمک بگیرند تا دست سارقان را در سرقت بسته نگه دارند.

سردار محمدیان در پایان گفت: در این مرحله از طرح پلیس آگاهی ۵۳ باند سرقت خودرو، موتورسیکلت، منزل و سرقت مسلحانه شناسایی و دستگیر شدند که ۲۲۰ نفر عضو این ۵۳ باند بودند.

انتهای پیام/

ارسال نظر