دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 مهر 1402 - 19:56

مخبر: شرافت حکم می‌کند برای توقف سریع جنایات اسراییل بسیج شویم

مخبر: شرافت حکم می‌کند برای توقف سریع جنایات اسراییل بسیج شویم
معاون اول رئیس‌جمهور تأکید کرد: شرافت انسانی و وجدان بشری حکم می‌کند در اسرع وقت همه کشورهای دنیا برای توقف سریع جنایت جنگی رژیم صهیونیستی تلاش حداکثری کنند.
کد خبر : 873527

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور روز دوشنبه در پیامی به نخست وزیران و همتایان خود در کشورهای اسلامی نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم و بر ضرورت همگرایی جهان اسلام برای امدادرسانی به مردم مظلوم فلسطین تأکید کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور در این پیام آورده است: همان‌گونه که می‌دانید، این روزها جهان شاهد جنایات جنگی و غیرانسانی رژیم صهیونیستی اسرائیل علیه مردان، زنان و کودکان بی‌گناه غزه است، مردمی که به دور از همه امکانات غذایی، بهداشتی، درمانی و نیازهای اولیه بشری در محاصره همه‌جانبه قرار دارند. این خوی ددمنشانه ضد انسانی، اشغالگرایانه و نژادپرستانه رژیم صهیونیستی و مبتنی بر نسل‌کشی ملتی اصیل و متمدن در سرزمین خاستگاه پیامبران، ده‌ها سال است که به صورت پیوسته و فزاینده و با حمایت علنی و عملی برخی کشورهای خاص که منافع خود را در اشغالگری و کشتار و آواره کردن میلیون‌ها انسان بی‌گناه در یکی از مقدس‌ترین مناطق جهان می‌بینند، تداوم دارد. اساس و ریشه همه این جنایات در اجرا نشدن عدالت و نادیده گرفتن حقوق اولیه و انسانی ساکنین اصلی فلسطین نهفته است.

مخبر تأکید کرد: رژیم اشغالگر قدس در سایه سکوت مجامع بین‌المللی، با قتل کودکان، زنان، بیماران و حتی خبرنگاران و تخریب همه امکانات شهری نظیر؛ شبکه‌های آب‌رسانی، بیمارستان‌ها، پناهگاه‌ها و قطع خطوط برق و ارتباطی قصد ایجاد یک سرزمین سوخته و اشغال غزه و اخراج ظالمانه ساکنین مظلوم آن را دارد.

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: شرافت انسانی و وجدان بشری حکم می‌کند که در اسرع وقت همه کشورهای دنیا برای توقف سریع جنایت جنگی علیه مردم مظلوم غزه تلاش حداکثری نمایند و با ارسال کمک‌های بهداشتی، درمانی و غذایی، اتصال شبکه‌های آب و برق، امدادرسانی به مجروحین و آسیب دیدگان، اسکان آوارگان و رسیدگی به شرایط وخیم پیش‌آمده، موجب التیام اندکی از آلام آنان شوند.

مخبر یادآور شد: انتظار می‌رود جنابعالی از همه ظرفیت‌های خویش برای تحقق این مهم استفاده کرده و دستورات مقتضی را به‌منظور بسیج امکانات و ارسال کمک‌های مربوطه صادر کنید. از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت جناب‌عالی، برقراری صلح و امنیت در سراسر جهان به‌ویژه خاتمه کشتار مردم مظلوم غزه را مسألت دارم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته