دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 مهر 1402 - 19:09
در گفت‌وگوی تلفنی وزیر خارجه تونس؛

امیرعبداللهیان: مقاومت برای پاسخ به جنگ‌طلبی‌های صهیونیست‌ها آمادگی کامل دارد

امیرعبداللهیان: مقاومت برای پاسخ به جنگ‌طلبی‌های صهیونیست‌ها آمادگی کامل دارد
وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه اقدام مقاومت در سرزمین‌های اشغالی یک دفاع مشروع برای رفع اشغال فلسطین است، تاکید کرد: براساس برآوردهای ما مقاومت برای پاسخ به جنگ طلبی‌های صهیونیست‌ها آمادگی کامل دارد.
کد خبر : 873525

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا،حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه روز دوشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با نبیل عمار وزیر خارجه تونس درباره آخرین تحولات فلسطین و وخامت اوضاع انسانی در غزه به گفتگو و تبادل‌نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه با اشاره به این نکته که اقدام مقاومت در سرزمین‌های اشغالی یک دفاع مشروع برای رفع اشغال فلسطین است، تأکید کرد: بر اساس برآوردهای ما مقاومت برای پاسخ به جنگ‌طلبی‌های صهیونیست‌ها آمادگی کامل دارد.

امیرعبداللهیان در ادامه افزود: به تلاش‌هایمان در جهت رفع محاصره انسانی و ارائه کمک‌های انسان دوستانه از جمله ارسال کمک‌های دارویی و غذایی از مسیر مصر ادامه خواهیم داد.

وزیر امور خارجه ابراز امیدواری کرد: بیانیه نشست سازمان همکاری‌ اسلامی در جده بیانیه‌ای قوی در حمایت از مردم فلسطین و توقف جنایات در باریکه غزه باشد.

نبیل عمار وزیر خارجه تونس هم ضمن اشاره به قرابت مواضع تونس با جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت پایان یافتن کشتار غیرنظامیان در فلسطین در کوتاه‌ترین زمان ممکن تأکید کرد.

عمار افزود: اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی با هیچ‌کدام از معیارهای انسان دوستانه، حقوقی و تاریخی سازگار نیست و این کشتار سازمان‌یافته هیچ توجیهی ندارد و آنچه امروز در غزه رخ می‌دهد موجب تضعیف اعتبار کشورهایی است که از مواضع این رژیم جانب‌داری می‌نمایند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته