دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
وزیر آموزش و پرورش:

کانون ملی ادبیات فارسی و برگزاری جشنواره مجری‌گری دانش‌آموزی به استان فارس سپرده می‌شود

کانون ملی ادبیات فارسی و برگزاری جشنواره مجری‌گری دانش‌آموزی به استان فارس سپرده می‌شود
وزیر آموزش و پرورش و نماینده ویژه در سفر استانی هیئت دولت به فارس، گفت: در راستای شکوفایی استعدادهای ادبی دانش‌آموزان استان فارس، جشنواره اجرای مجریان دانش‌آموزی با همکاری مشترک مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش و استان فارس برگزار و کانون ملی فعالیت‌های ادبی وزارت آموزش و پرورش نیز به این استان واگذار خواهد شد.
کد خبر : 873519

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، رضامراد صحرایی، در دیدار با جمعی از دانش‌آموزان استان فارس اظهار کرد: جهانی را به‌موازات جهان عادی ایجاد کردند و نامش را دنیای مجازی گذاشتند و جنگ در دنیای مجازی جنگ مغز است و کسی برنده است که بصیرت دارد و بصیرت آن است که به آنچه اعتقادداری بیندیشید.

وزیر آموزش‌وپرورش ادامه داد: فضا چه فیزیکی و چه مجازی، معلم سوم انسان است چرا که فضا پر از اطلاعات است.

صحرایی خاطرنشان کرد: برای پیشرفت کشور باید مدرسه را قوی کنیم بنابراین برای داشتن جامعه‌ای قوی هم باید مدرسه‌ای قوی داشته باشیم.

نماینده ویژه در سفر استانی هیئت دولت به فارس گفت: اگر سیاست، اقتصاد، فرهنگ و ...قوی می‌خواهیم باید مدرسه‌ای قوی داشته باشیم.

عضو کابینه دولت مردمی سیزدهم ادامه داد: اگر دستگاه‌های مرتبط با  امر تربیت هریک بهترین باشند اما با یکدیگر هماهنگ نباشند نتیجه مطلوبی را نخواهیم داشت.

وزیر آموزش‌وپرورش اذعان کرد: اگر همه بخش‌ها نیروی خود را در کنار هم بگذارند و به مدرسه بازگردند مدرسه‌ای قوی و در آینده ایرانی قوی خواهیم داشت.

صحرایی اضافه کرد: شما دانش آموزان به عنوان نسل پیشتاز از آموزش‌وپرورش کار قوی بخواهید و همواره مطالبه‌گر باشید.

وی عنوان کرد: برای تحول در آینده شما باید بر مبنای عناصر تحول ساز در آینده عمل کنید چراکه تحول ابتدا از ذهن آغاز می‌شود و در ادامه در روش‌ها و عملکردها نمود پیدا می‌کند.

وزیر آموزش‌وپرورش ادامه داد: برای تقویت و توسعه حافظ خوانی و سعدی خوانی در مدارس، کانون ملی ادبیات فارسی به اداره کل آموزش‌وپرورش استان فارس، واگذار می‌شود.

صحرایی گفت: شعرهای سعدی در بسیاری از کشورها و در بین ملت‌ها نفوذ کرده و در بین مردم برخی کشورها به صورت فرهنگ درآمده است. هرچند در آنجا اشعار و نوشته‌های این ستارگان ادبیات با زبانی دیگر تکلم می‌شود.

وی ادامه داد: نباید مدرسه به تسخیر مراکز کنکور در بیایند، البته خوشبختانه امسال با اعمال تأثیر نمرات در کنکور  دانش آموزان توانستند تا حدودی از زیر فشار کنکور خارج شوند و افرادی از مناطق کم برخوردار در دانشگاه‌های مطرح کشور پذیرفته شوند.

صحرایی اظهار کرد: انجام هر تحولی از مدارس امکان‌پذیر است، پویش پیشرفت راه‌اندازی کنید و نشان دهید چقدر پیشرفت کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: در مسیر ترقی، تنها آفتی که ممکن است ما را در رسیدن به قله‌های پیشرفت دچار تردید کند نا امیدی است.

وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه ما امروز در قله هستیم و با امید است که پیشرفت حاصل می‌شود.

صحرایی با اشاره به وجود ۷۲۰۴ هکتار اردوگاه در سطح کشور، ادامه داد: اردوهای راهیان نور و راهیان پیشرفت را تقویت می‌کنیم چرا که دانش آموزان دوست دارند خلاقیت‌های خود را در جمع دوستان انجام بدهند.

وی تصریح کرد: المپیادهای جدید اقتصاد، نانو و غیره در راه هستند و دانش آموزان می‌توانند در آن مشارکت کنند. در گذشته باشگاه دانش‌پژوهان جوان تعطیل شده بودند که ما آن را احیا کردیم.

عضو کابینه دولت مردمی سیزدهم گفت: در راستای شکوفایی استعدادهای ادبی دانش آموزان استان فارس، جشنواره اجرای مجریان دانش‌آموزی با همکاری مشترک مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش و استان فارس در شیراز برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است؛ در ابتدای این دیدار تعدادی از دانش آموزان در حضور وزیر آموزش‌وپرورش به ارائه سخن پرداختند؛

ضرورت اولویت تزکیه بر تعلیم، کنکورزدایی و لذت بردن از آموزش دروس، تقویت خردورزی و اندیشیدن، ارزیابی معلمان توسط دانش آموزان، ضرورت ایجاد معاونت فضای مجازی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، مساعدت آموزش‌وپرورش در خصوص چاپ آثار دانش آموزان، از جمله مواردی بود که از سوی نمایندگان تشکل‌های دانش‌آموزی در این دیدار، ارائه شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته