دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 مهر 1402 - 17:16
هشدار رئیس مجلس به رژیم صهیونیستی:

در صورت عدم توقف جنایاتتان، دروازه‌های جهنم به روی شما باز می‌شود

در صورت عدم توقف جنایاتتان، دروازه‌های جهنم به روی شما باز می‌شود
رئیس مجلس شورای اسلامی در وبینار فوق‌العاده رؤسای مجالس کشورهای اسلامی، گفت: هشدار می‌دهم اگر جنایت متوقف نشود وضعیت به سرعت از کنترل خارج خواهد شد و صبر و شکیبایی وجود نخواهد داشت. ورود رژیم صهیونیستی به غزه می‌تواند به باز شدن دروازه‌های جهنم بیانجامد و همه منطقه و بلکه جهان را درگیر کند.
کد خبر : 873508

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست فوق العاده رؤسای مجالس اتحادیه پارلمانی کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی که بعد از ظهر امروز (دوشنبه، ۲۴ مهرماه) به صورت وبیناری برگزار شد، گفت: باعث افتخار است که بار دیگر از راه دور خود را در جمع همکاران می‌بینم و امیدوارم در کنار هم بتوانیم گام مؤثری در جهت حمایت از ملت مظلوم فلسطین در مقابل جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی برداریم.

تعرضات گسترده رژیم صهیونیستی صرفاً علیه فلسطینیان نبوده بلکه نسبت به کشور‌های اسلامی صورت گرفته است

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لازم است از اقدامات شایسته مجلس ملی الجزایر به ویژه برادر گرامی‌ام جناب آقای ابراهیم بوغالی و همچنین از جناب آقای قریشی نیاس و همکاران ایشان برای هماهنگی‌های لازم جهت برگزاری این نشست، قدردانی کنم.

وی در ادامه خطاب به رؤسای مجالس کشور‌های اسلامی با بیان اینکه تاریخچه رژیم موقت صهیونیستی طی ۷ دهه گذشته نشان دهنده تعرضات گسترده، نه تنها نسبت به حقوق فلسطینیان، بلکه نسبت به کشور‌های اسلامی بوده است، عنوان کرد: جنگ‌های گوناگون این رژیم، علیه مردم لبنان، سوریه، مصر و اردن، اشغال بخشی از سرزمین‌های کشور‌های همسایه، محاصره مردم فلسطین در غزه، شهرک سازی غیرقانونی در کرانه باختری، هتک حرمت مسجد الاقصی، هتک حرمت مقدسات مسیحیان، سیاست تبعیض نژادی، به شهادت رساندن خبرنگاران تنها بخشی از جنایات این رژیم است.

رژیم صهیونیستی نمی‌تواند با مظلوم‌نمایی چهره ضدبشری خود را در حمله به نوار غزه توجیه کند 

قالیباف در ادامه با اشاره به اینکه در عملیات اخیر گروه‌های مقاومت فلسطینی، رژیمی که ارتش خود را شکست‌ناپذیر می‌خواند، نتوانست در مقابل موشک‌ها و عملیات مسلحانه مقاومت اقدام کاربردی مناسبی انجام دهد، یادآور شد: در کنار این شکست در حوزه نظامی، در حوزه اطلاعاتی نیز ضربات عمیقی بر ساختار امنیتی این رژیم وارد شد که بعید است بتواند آن را ترمیم کند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با تأکید بر اینکه این عملیات پاسخی طبیعی به ظلم و جنایات ۷۵ ساله رژیم جعلی صهیونیستی در حق ملت فلسطین بوده است و این رژیم نمی­تواند با مظلوم‌نمایی، چهره ضد بشری خود را در حمله به باریکه غزه توجیه کند، بیان داشت: محاصره غزه و قطع ارسال آب، برق، دارو و غذا به این منطقه مصداق بارز نسل کشی است. علاوه براین، استفاده از تسلیحات نظامی غیرمتعارف همچون بمب‌های فسفری ممنوعه در این حملات، ناقض کنواسیون‌های بین‌­المللی منع تسلیحات شیمیایی است.

عدم توقف جنایات صهیونیست‌ها، وضعیت را از کنترل خارج خواهد کرد

وی با یادآوری این مطلب که در روز‌های گذشته و به شیوه‌های مختلف درباره مخاطرات تداوم وضع فعلی به طرف‌های بین‌المللی هشدار داده‌ایم که تداوم نسل کشی و جنایت در غزه می‌تواند اوضاع را به طور کامل از کنترل خارج کند، گفت: ارزیابی ما این است که دولتی در سرزمین‌های اشغالی بر سر کار است که از حیث سیاسی و اجتماعی کاملا به بن بست رسیده و حاضر است برای تداوم نفس­های سیاسی به شماره افتاده خود همه منطقه را به آتش بکشد.

قالیباف با اشاره به اینکه اکنون و در یک هفته گذشته همه جهانیان مشاهده کردند این رژیم اساساً با چیزی به نام انسانیت آشنا نیست و ابایی هم ندارد که فلسطینیان را حیوان بخواند و آشکارا از مجازات دسته ­جمعی غیر نظامیان و کودکان سخن بگوید، ابراز داشت: جریان‌های حامی فلسطین در یک هفته اخیر با سختی و دشواری تمام صبر پیشه کرده­اند تا شاید این ماشین جنایت و کشتار متوقف شود و جهان، مانعی جلوی راه صهیونیست‌ها بگذارد، اما نتیجه ناامید کننده است.

اعزام ناو‌های هواپیمابر آمریکایی برای تداوم جنایات اسرائیل

به گزارش آنا، رئیس مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: امروز نه تنها اتفاق نیفتاده بلکه می‌شنویم که رییس جمهور آمریکا به صراحت می‌گوید مهم نیست در غزه چه کسی هزینه می‌دهد! و ناو‌های هواپیمابر خود را برای تضمین تداوم جنایات اسرائیل به منطقه می‌فرستد.

وی در ادامه تأکید کرد: هشدار می‌دهم اگر جنایت متوقف نشود وضعیت به سرعت از کنترل خارج خواهد شد و صبر و شکیبایی وجود نخواهد داشت.  ورود رژیم صهیونیستی به غزه می‌تواند به باز شدن دروازه‌های جهنم بیانجامد و همه منطقه و بلکه جهان را درگیر کند.

جامعه بین‌المللی باید با کنار گذاشتن استاندارد‌های دوگانه، فعالانه در جهت محکومیت واقعی رژیم صهیونیستی اقدام کنند

قالیباف اضافه کرد: در حالی که تنش‌ها در شرق آسیا به دلیل نظامی‌گری آمریکا در حال رشد است و جنگ اوکراین، آینده سیاست جهانی را تغییر داده، وقوع یک جنگ در منطقه می‌تواند در چند ساعت تاریخ را تغییر بدهد. من هشدار می‌دهم این امر در صورت تداوم جنایت از سوی اسرائیل  نه یک سناریوی نظامی، بلکه یک احتمال کاملا واقعی است و زمان بسیار اندکی برای پیشگیری از آن وجود دارد.

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه اینجانب به نوبه خود پیشنهاداتی، برای تغییر این وضعیت به همکاران خود در میان کشور‌های اسلامی دارم، عنوان کرد: اول آنکه، اکنون در بسیاری از کشور‌های دنیا موج کم سابقه‌ای در حمایت از ملت فلسطین ایجاد شده است. جمهوری اسلامی ایران نیز از همه ملت‌های دنیا تقاضا دارد تا با اتخاذ مواضع محکم، از جامعه بین‌المللی بخواهند تا با توجه به اقدامات غیرقانونی اشاره شده نسبت به توقف تجاوزات این رژیم، واکنش قاطع نشان دهد و با کنار گذاشتن استاندارد‌های دوگانه، فعالانه در جهت محکومیت واقعی رژیم صهیونیستی اقدام کنند.

ادامه کمک نظامی آمریکا به اسرائیل، شراکت در نقض مداوم حقوق بشر است/ شرکت‌های حامی اسرائیل دست از همدستی با جنایات جنگی صهیونیست‌ها بردارند.

وی در ادامه با اشاره به دومین پیشنهاد خود، عنوان کرد: طبق یک یادداشت تفاهم بین آمریکا و رژیم صهیونیستی، هر سال، اسرائیل حداقل ۳.۳ میلیارد دلار از بودجه نظامی ایالات متحده را دریافت می‌کند. رژیم صهیونیستی از این بودجه برای خرید تسلیحات نظامی برای نقض حقوق فلسطینیان استفاده می‌کند. آمریکا با ادامه دادن کمک‌های نظامی به رژیم صهیونیستی عمیقاً در نقض مداوم حقوق بشر شریک است. پارلمان‌های کشور‌های اسلامی از آمریکا بخواهند تا سیاست خود را در مورد غزه تغییر داده و خواستار پایان محاصره شود.

قالیباف همچنین با اشاره به سومین پیشنهاد خود در زمینه حل جنگ رخ داده علیه فلسطین، گفت: کشور‌های اسلامی با هماهنگی یکدیگر، کمپانی‌های کمک کننده به رژیم صهیونیستی را به خاطر نقش آن‌ها در نقض حقوق فلسطینیان در غزه پاسخگو نگاه داشته و از این شرکت‌ها بخواهند تا به همدستی خود در آپارتاید و جنایات جنگی پایان دهند.

پارلمان‌های اسلامی نسبت به تأمین داور و غذا در فلسطین اقدام کنند/ حقوق فلسطینیان در نشست آینده IPU در آنگولا پیگیری شود.

قالیباف در ادامه به چهارمین پیشنهاد خود اشاره کرد و افزود: با توجه به نیاز‌های فوری فلسطینی‌ها به دارو و مواد غذایی، پارلمان‌های کشور‌های اسلامی، باید خواستار بازگشایی هر چه سریعتر مسیر‌های دسترسی به غزه برای ارسال کمک‌های بشردوستانه باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود به پنجمین پیشنهاد اشاره و خاطرنشان کرد: اینجانب به نمایندگی از مجلس شورای اسلامی و ملت ایران اعلام می‌دارم که بدون شک هم‌بستگی کشور‌های اسلامی حول پیگیری حقوق قانونی ملت فلسطین در حوزه‌های بین‌المللی از منظر پارلمانی از جمله در نشست آتی IPU۱۴۷ در کشور آنگولا، می‌تواند مرهمی بر آلام ملت مقتدر فلسطین در شرایط کنونی باشد.

ابراهیم بوغالی دبیر اتحادیه پارلمانی کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی در ابتدای این جلسه از پیگیری‌ها و تماس تلفنی محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برای برگزاری هرچه سریع‌تر این نشست فوق العاده تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش آنا، ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و نماینده مردم تهران در مجلس نیز در این نشست بین‌المللی که به صورت وبینار برگزار می‌شد، حضور داشت.

رئیس مجلس الجزایر: نباید در برابر جنایات رژیم صهیونیستی ساکت باشیم/ ضرورت تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس

ابراهیم بوغالی در ابتدای سخنان خود ضمن تشکر و قدردانی ویژه از دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برای تماس تلفنی و پیگیری برای برگزاری نشست فوق العاده رؤسای مجالس کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی برای یافتن راهکاری درباره جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین، گفت: معیار‌های دوگانه در خصوص حل مسأله فلسطین وجود دارد، اما باید کشور فلسطین به پایتختی قدس تشکیل شود و مردم فلسطین به حقوق خود برسند همچنین باید به شکایات مردم فلسطین از طریق دادگاه‌های بین المللی رسیدگی شود.

رئیس مجلس الجزایر در ادامه تصریح کرد: از کشور‌های اسلامی می‌خواهم از تمام فرصت‌های پارلمانی در سطح منطقه‌ای و بین المللی استفاده کنند تا به رنج‌های فلسطینیان پایان دهیم. امروز جنایات رژیم صهیونیستی علیه زنان و کودکان رخ می‌دهد و ما نباید درباره آن ساکت باشیم.

دبیرکل اتحادیه بین المجالس کشور‌های اسلامی (PUIC): استفاده اسرائیل از سلاح‌های جنگی ممنوعه علیه مردم بی‎دفاع فلسطین

قریشی نیاس نیز در ادامه این نشست وبیناری با بیان اینکه دشمن صهیونیستی در این جنگ از سلاح‌های ممنوعه علیه مردم بی دفاع فلسطین استفاده می‌کند، اظهار داشت: ارتش رژیم جعلی صهیونیستی از طریق هوایی و زمینی به گونه‌ای به فلسطینیان حمله می‌کند که به هیچ کس رحم نمی‌شود، با این حال جبهه مقاومت فلسطین اجازه هتک حرمت به بیت المقدس را نمی‌دهد.

وی افزود: اسرائیلی‌ها قصد دارند معبد سلیمان را جایگزین مسجدالاقصی کنند وظیفه ما مسلمانان است این اجازه را به آن‌ها ندهیم تا به مقدسات ما اهانت کنند.

رئیس مجلس لبنان: اتحادیه پارلمانی کشور‌های اسلامی در ایفای حقوق فلسطینیان نقش اساسی دارد

نبیه بری هم در ادامه ضمن محکوم کردن جنایات صهیونیست‌ها در این نشست، عنوان کرد: باید اقدامی انجام داد تا رژیم صهیونیستی حملات خود را متوقف کند. باید این حق را برای مردم فلسطین قائل شویم که کشوری به نام فلسطین با پایتختی قدس داشته باشند.

رئیس مجلس لبنان تصریح کرد: اتحادیه پارلمانی کشور‌های عضو سازمان همکاری‌های اسلامی می‌تواند در این زمینه ایفای نقش داشته باشد و ما را به این اهداف در خصوص فلسطین برساند.

رئیس مجلس بحرین: کمپین حمایت از فلسطین در بحرین تشکیل شده است

احمد بن سلمان المسلم در ادامه این نشست وبیناری گفت: این روز‌ها شاهد تحرکاتی از سوی رژیم صهیونیستی هستیم که حقوق بشر را در فلسطین به مخاطره انداخته و امنیت و صلح را از بین برده است.

وی افزود: آرمان فلسطین باعث شده در بحرین کمپینی برای حمایت از برادران فلسطینی راه اندازی کنیم و حمایت کامل از آن‌ها خواهیم داشت.

رئیس مجلس بحرین در پایان سخنان خود تأکید کرد: جامعه بین المللی باید جلوی خشونت بیشتر در این منطقه را بگیرد و از مردم مظلوم فلسطین در برابر جنایات رژیم جعلی اسرائیل حمایت کند.

رئیس مجلس مصر: ضرورت حمایت همه‌جانبه کشور‌های اسلامی از فلسطین در شرایط سکوت جامعه بین‌الملل

حنفی جبالی نیز در این دیدار وبیناری با اشاره به اینکه باید تدابیر ویژه‌ای درباره جنایات رژیم صهیونیستی و حملات آن‌ها به غیرنظامیان اتخاذ شود، گفت: مسأله فلسطین موضوع محوری جهان اسلام است و پیش از این نیز اعلام کرده ایم که این نشست بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند میان کشور‌های اسلامی اتحاد ایجاد کند.

وی بر همین اساس تصریح کرد: امروز جامعه بین الملل هیچ حمایتی از فلسطینیان نمی‌کند و همین امر باعث می‌شود محکم‌تر از گذشته برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین بایستیم. مصر تمام تلاش خود را برای برقراری آرامش در این منطقه به کار خواهد گرفت و در این زمینه اقدامات لازم را انجام داده ایم.

رئیس مجلس مصر در پایان اظهارات خود، یادآور شد: فلسطینیان امروز نیازمند اقلام اساسی همچون غذا، آب و دارو هستند که کشور‌های دنیا باید به آن‌ها کمک کنند همچنین باید برای تأمین امنیت در این کشور اقدام اساسی صورت گیرد.

رئیس مجلس گویان: هرگونه تجاوز به فلسطین از سوی صهیونیست‌ها محکوم است

منظور نادر رئیس مجلس گویان نیز در این نشست ضمن محکوم کردن هرگونه تجاوز در فلسطین از سوی ارتش رژیم جعلی صهیونیست ها، گفت: کشور گویان (واقع در آمریکای جنوبی) به صورت کامل از فلسطین حمایت می‌کند و امروز اتحادیه پارلمانی کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی مسئولیت سنگینی را برای احقاق حقوق فلسطینیان بر عهده دارد.

رئیس پارلمان کویت: جنایات صهیونیست‌ها علیه ملت مظلوم فلسطین باید در افکار عمومی بین‌المللی علنی شود

احمد السعدون نیز سخنرانی‌های امروز رؤسای مجالس اسلامی را ضروری دانست و گفت: این اظهارات گواهی دهنده حقیقت بوده و باید بتوانیم صدای خود را به محافل بین المللی برسانیم و این بر ما کشور‌های اسلامی ضروری است تا ظلم صهیونیست‌ها علیه ملت مظلوم فلسطین در افکار عمومی علنی شود.

رئیس مجلس کویت در ادامه با تأکید بر اینکه جامعه بین الملل باید برای حمایت از مردم فلسطین اقدام جدی داشته باشند، اظهار کرد: امروز ۲ میلیون نفر در نوار غزه زندگی می‌کنند که آب، برق، غذا و دارو از آن‌ها گرفته شده که از حقوق اولیه و قطعی آن‌ها بوده و باید به آن‌ها بازگردانده شود.

رئیس مجلس سوریه: رژیم صهیونیستی تمام اصول سازمان ملل را زیر پا گذاشته است/ ضرورت پایان دادن سریع به جنایات اسرائیل علیه فلسطین

حموده صباغ نیز در این نشست با تأکید بر اینکه احترام به اصول سازمان ملل متحد باید مورد اهتمام همه کشور‌ها باشد، اظهار کرد:، اما امروز رژیم صهیونیستی تمام این اصول را زیر پا گذاشته است و هیچ کشوری در این راستا اقدامی انجام نمی‌دهد.

رئیس مجلس سوریه همچنین تأکید کرد: برگزاری چنین نشست فوق العاده‌ای در زمان حساس کنونی بسیار قابل قدردانی بود و لازم است پارلمان‌های کشور‌های اسلامی نسبت به این موضوع اهتمام کافی را داشته باشند تا در فرصت کمی که داریم هرچه سریع‌تر جنگ علیه مردم فلسطین را به پایان برسانیم و جنایات اسرائیلی‌ها را متوقف کنیم که امنیت و صلح در تمام منطقه را به خطر انداخته است.

رئیس مجلس تونس: فلسطینیان قهرمانانه در برابر تجاوزات اسرائیلی‌ها ایستاده‌اند

ابراهیم بودرباله با اشاره به اقدامات ددمنشانه رژیم صهیونیستی که باعث قربانی شدن تعداد زیادی از فلسطینیان شد، گفت: با این حال فلسطینیان قهرمانانه در برابر تجاوزات اسرائیلی‌ها ایستادند.

رئیس مجلس تونس همچنین با بیان اینکه امروز فلسطینیان در شرایط انسانی سختی قرار دارند که ما را ملزم به ورود به این قضیه می‌کند، اظهار داشت: صهیونیست‌ها از هیچگونه جنایتی علیه فلسطینیان دریغ نمی‌کنند و تجاوزات این رژیم علیه مردم غزه به هیچ وجه قابل قبول نیست.

رئیس مجلس ترکیه: ضرورت بازنگری در شورای امنیت که اعضای دارای حق وتوی آن، از اسرائیل متجاوز دفاع می‌کنند

نعمان کورتلموش هم در این نشست فوق العاده وبیناری در جهت حمایت از مردم مظلوم فلسطین، ضمن محکوم کردن جنایات صهیونیست ها، گفت: در این بین آمریکا حمایت‌های مالی از رژیم صهیونیستی صورت می‌دهد که قابل قبول نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: کشور‌هایی در شورای امنیت سازمان ملل متحد هستند که قدرت بیشتری دارند و با دارا بودن حق وتو از اسرائیل متجاوز دفاع می‌کنند از این رو باید تغییرات اساسی در این زمینه صورت گیرد.

رئیس مجلس ترکیه در ادامه با بیان اینکه ما به عنوان کشور‌های اسلامی بعد از برگزاری چنین نشست‌هایی باید صدای واحدی نیز داشته باشیم تا بتوانیم خاطیان چنین تجاوزاتی را محکوم کنیم، گفت: در نشست گروه ۲۰ نیز خواستار توقف تجاوز‌های صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان شدیم لذا لازم است در هر نشست بین المللی که حاضر شدیم این موضوع را از جامعه بین الملل بخواهیم.

رئیس مجلس امارات متحده عربی: اقدامات جنایتبار رژیم صهیونیستی امنیت تمام منطقه را به خطر انداخته است

صقر غباش نیز در این نشست اقدامات جنایت بار رژیم صهیونیستی را برای تمام منطقه مضر دانست و گفت: تمام حاکمان امارات خواستار آتش بس فوری برای جلوگیری از جنایات بیشتر اسرائیل علیه فلسطینیان و همچنین برقراری هرچه سریع‌تر صلح در فلسطین هستند.

رئیس مجلس امارات در ادامه با اشاره به اصول ثبات امارات در خصوص فلسطین، عنوان کرد: مسأله فلسطین صرفا از طریق دستیابی به یک راهکار عادلانه و فراگیر است تا فلسطین به پایتختی قدس تشکیل شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر