دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد مطرح کرد:

ورود هوشمندانه‌ رسانه‌های ایرانی به موضوع غزه

ورود هوشمندانه‌ رسانه‌های ایرانی به موضوع غزه
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره هوشمندی رسانه ها در مواجهه با اتفاقات غزه به نکاتی اشاره کرد.
کد خبر : 873507

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، عملیات نظامی طوفان الاقصی یکی از مهم‌ترین اتفاقات رخ‌داده در سال‌های اخیر در حوزه فلسطین است، عملیاتی غافلگیرکننده که ضربه سنگینی به اسرائیل وارد کرد و مناسبات سیاسی و نظامی نوار غزه را به طور کلی تغییر داد. این روزها به‌واسطه این عملیات حملات سنگین رژیم صهیونیستی به نوار غزه افزایش یافته و تلفات غیرنظامیان فلسطینی در این میان روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

در این میان نقش رسانه‌ها در بازتاب دقیق اتفاقاتی که در نوار غزه رخ می‌دهد بسیار اهمیت دارد، در طول سال‌های اخیر، همواره رسانه‌های غربی تلاش می‌کردند با پوشش گسترده اخبار حملات رژیم صهیونیستی، حقایق را آنگونه که خودشان می‌خواهند جلوه دهند. اما این بار رسانه‌های ایرانی و البته شبکه‌های اجتماعی ورود هوشمندانه‌ای به این ماجرا داشتند و با دقت بیشتری حقایق را رسانه‌ای کردند.

در رابطه با همین اتفاق، فرشاد مهدی‌پور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آنا گفت: ما در ماجرای طوفان الاقصی یک همراهی بسیار خوب از جانب رسانه‌های کشور دیدیم. آنچه مشخص بود رسانه‌های رسمی فارغ از قطب‌بندی‌ها و درگیری‌های سیاسی، همه در خصوص این عملیات همسو عمل کردند.

وی افزود: همه رسانه‌ها در موقعیت‌هایی که منافع ملی و منافع اسلامی وجود دارد، دارای قوه ادراک و تشخیص درست و هماهنگ هستند و خیلی از این موارد باعث شد در داخل کشور نیز در همه بخش‌ها شاهد همیت و همراهی بسیار زیادی باشیم.

مهدی‌پور در رابطه با فعال‌تر شدن بخش خارجی‌زبان رسانه‌های داخلی نیز گفت: فکر می‌کنم نقش‌آفرینی رسانه‌های داخلی در این زمینه بسیار پررنگ بود فقط امیدوارم بخش‌های خارجی این رسانه‌ها هم بیش از پیش تقویت شود تا بتوانند در این جور مواقع در حوزه‌های بین‌المللی نقش‌آفرینی موثرتری داشته باشند.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد در پایان سخنانش درخصوص احتمال اعزام خبرنگار از رسانه‌های داخلی به غزه نیز گفت: بعضی از رسانه‌ها خبرنگارانی را به لبنان اعزام کردند و چنانچه همچنان رسانه‌ها قصد پوشش خبری تحولات غزه را دارند می‌توانند توسط مبادی ذی‌ربط اقدام کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر