دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 مهر 1402 - 17:27
معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه:

وضعیت کنونی غزه، نتیجه نفی حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین است

وضعیت کنونی غزه، نتیجه نفی حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین است
معاون حقوقی و بین المللی وزارت امورخارجه گفت: اقدامات مردم فلسطین علیه رژیم اسرائیل مبتنی بر حق ذاتی تعیین سرنوشت بوده و واکنش مشروعی در برابر دهه‌ها سال اشغال ظالمانه و اعمال شنیع رژیم صهیونیستی است.
کد خبر : 873461

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا،  رضا نجفی، معاون حقوقی و بین المللی وزارت امورخارجه که در نشست شصت و یکم اجلاس سالانه سازمان حقوقی و مشورتی آسیا و آفریقا (آلکو) در بالی اندونزی شرکت کرده است؛ با تاکید بر حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین اعلام کرد: قریب به هشتاد سال، رژیم صهیونیستی که ریشه در تروریسم، تجاوز و وحشیگری دارد، منبع بی ثباتی و ناامنی در منطقه غرب آسیا شده و حقوق اولیه مردم فلسطین را نقض کرده است.

وی افزود: اقدامات مردم فلسطین علیه رژیم اسرائیل مبتنی بر حق ذاتی تعیین سرنوشت بوده و واکنش مشروعی در برابر دهه‌ها سال اشغال ظالمانه و اعمال شنیع رژیم اسرائیل است.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تعهدات بین المللی ناشی از حقوق بین الملل و تاکید بر همبستگی جمهوری اسلامی ایران با مردم فلسطین گفت: با توجه به وضعیت پیچیده فعلی در فلسطین، جامعه جهانی دولت‌ها و شورای امنیت ملل متحد باید هر چه سریع‌تر به اقدامات وحشیانه رژیم اسرائیل خاتمه دهند.

نجفی همچنین در خصوص دیگر موضوعات حقوقی بین المللی از جمله حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات، مبارزه با تروریسم، تقویت امنیت سایبری و مبارزه با جرائم سایبری، مقابله و پیشگیری از فساد و مقابله با اقدامات قهرآمیز یکجانبه، به تبیین مواضع و دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

شصت و یکمین اجلاس آلکو در ۲۴ الی ۲۸ مهر سال ۱۴۰۲ در بالی اندونزی برگزار می‌شود. آلکو یک سازمان بین المللی، با عضویت کشور‌های آسیایی و آفریقایی است که به بررسی مباحث حقوقی بین المللی از دیدگاه‌های آسیایی و آفریقایی می‌پردازد.

انتهای پیام/

ارسال نظر