دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تحقق ۷۰ درصدی طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران

تحقق ۷۰ درصدی طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از تحقق ۷۰ درصدی نهضت ملی مسکن در این استان و توجه ویژه فرمانداران و شهرداران به مباحث بازآفرینی خبر داد.
کد خبر : 873460

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حسین جنتی اظهار کرد: جلسه مشترک شورای مسکن و باز آفرینی شهری روز گذشته در محل سالن جلسات استانداری تهران با حضور فخاری استاندار تهران و آیینی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری کشور و دیگر اعضاء برگزار شد، در این جلسه به موضوعاتی از جمله ارائه گزارش دستگاه‌های خدمات رسان در خصوص خدمات رسانی به سایت‌های نهضت ملی مسکن، ارائه گزارش فرمانداران شهر‌های ورامین، پاکدشت، قرچک و پیشوا در خصوص آخرین وضعیت پلمب و بازرسی مشاورین املاک غیر مجاز و همچنین بازرسی‌های ساختمانی نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اولویت پروژه‌های افتتاحی مسکن مهر در دهه فجر امسال به بحث و بررسی پرداخته شد.

جنتی خاطرنشان کرد: با عنایت به تامین ۱۰ درصدی مسکن در طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران و از طرفی کسری زمین در تهران عملیات اجرایی ۳۴۰ هزار واحد مسکن در این استان در بخش‌های مختلف آغاز شده که با احتساب ۴۱ هزار واحد در بافت‌های فرسوده حدود ۷۰ درصد برنامه استان در این طرح عظیم و مهم محقق شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در ادامه گفت: ۱۶ هزار نفر از خانواده‌های سه فرزند یا بیشتر در طرح جوانی جمعیت شناسایی و پس از تایید نهایی زمین برای این افراد در پویش پیامبر رحمت (ص) و مرحله دوم جوانی جمعیت و طرح واگذاری ۲۵۰۰ قطعه زمین با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام و در حال حاضر در مرحله اعطاء به خانواده‌ها هستیم.

همچنین در ستاد بازآفرینی استان تهران محمد آیینی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری کشوربا اشاره به صدور ۱۲۵ درصدی پروانه در شهر تهران از شهرداران و فرمانداران استان خواست با جدیت بیشتر و به صورت ماهانه جلسات ستاد بازآفرینی استان را برگزار کنند.

فخاری استاندار تهران نیز در پایان خطاب به فرمانداران و شهرداران گفت: تا ۵۰ درصد نیرو و ظرفیت اجرایی خود را در جهت تحقق اهداف بازآفرینی به خدمت بگیرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته