دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 مهر 1402 - 15:58
رئیس سازمان بسیج اساتید:

صدای فلسطینی‌ها با عملیات طوفان الاقصی در جهان پیچیده است

صدای فلسطینی‌ها با عملیات طوفان الاقصی در جهان پیچیده است
رئیس سازمان بسیج اساتید در جمع اساتید بسیجی دانشگاه‌های تهران گفت: صدای فلسطینی‌ها با عملیات طوفان الاقصی در جهان پیچیده است و این عملیات اولویت‌ها و مشترکات بی‌بدیل کشورهای اسلامی را یادآور شد.
کد خبر : 873459

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدرضا مردانی در جمع برخی از اساتید بسیجی دانشگاه‌های تهران با اشاره به تلاش‌های دشمن برای شکست انقلاب اسلامی، عنوان کرد: به‌رغم صرف بودجه‌های هنگفت و طراحی‌های پیچیده دشمن، امروز مردم بیشتر از هر زمان دیگری از غرب و خوی استعمارگری آن بیزارند.

وی افزود: سال ۱۴۰۱ به دلیل عدم توجه جدی به جهاد تبیین دشمن توانست چالشهایی ایجاد کند که برای نظام و مردم هزینه داشت ولی باعث شد نیروهای انقلابی تلنگر بخورند و قوی‌تر وارد عرصه جهاد تبیین و روشنگری شوند. 

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور خاطرنشان کرد: نتیجه اقدامات نیروهای انقلابی را امسال به خوبی شاهد بودیم و دشمن با وجود ماه‌ها تلاش و تبلیغات و به میدان‌ آوردن همه‌ی توان خود نتوانست موفق شود.  

 این استاد دانشگاه با بیان آنکه اساتید بسیجی نه تنها فرماندهان جنگ نرم که داوطلبین و عاشقان جنگ سخت با دشمنان هستند، افزود: این روزها با تقاضاهای بسیاری از اساتید از سراسر کشور برای رفتن به فلسطین روبرو هستیم. 

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور به پروپاگاندای نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی به مانند خاکی که واقعیت را با آن پوشانده باشند دانست و افزود: با عملیات «طوفان الاقصی» عمق آسیب‌پذیری رژیم صهیونیستی بر همگان روشن شد.

مردانی در ادامه برخی از ابعاد طوفان الاقصی را که منجر به تحولات برگشت ناپذیر شد را برشمرده و عنوان کرد: اولین بعد آن در درون سرزمین فلسطین است. طوفان الاقصی، به همه‌ی مردم و گروهای فلسطینی حتی گروهای سازش پذیر نشان داد که جهاد به شرط هوشمندانه بودن، موثر و نتیجه بخش است . 

وی افزود: ثانیاً در بعد همسایگان فلسطین، طوفان الاقصی باعث شد مردم و حاکمان منطقه نیز با نگاه دیگری به موضوعات منطقه ای بنگرند. چنانچه شاهد حرکت حجم عظیمی از مردم در کشورهای همسایه بودیم که به سمت مرز با فلسطین حرکت کردند. 

* فلسیطین پاره جدانشدنی پیکر اسلام 

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در ادامه به بیان ابعادی از طوفان الاقصی در جهان اسلام پرداخته و افزود: تجمعات عظیم در ایران، یمن، کویت، عراق، اردن، قطر و سایر کشورهای اسلامی و غربی نشان داد که فلسطین پاره‌ی جدا نشدنی پیکره اسلام است. 

وی همچنین به بعد جهانی این حرکت اشاره کرده و گفت: دنیا هوش فرماندهان نظامی فلسطینیان را ستود و به توانمندی‌های آنها در تغییر موازنه قدرت ایمان آورد. دنیا دید که چگونه یک ملت محصور در یک باریکه به اسم نوار غزه توانست با یک عملیات آبی-خاکی- هوایی تا عمق رژیم صهیونسیتی نفوذ کند.

مردانی افزود: دنیا فهمید که فلسطینان از حق خود کوتاه نمی‌آیند و مبارزین مسلمان بر خلاف رژیم صهیونیستی، به زنان و کودکانی که خانه‌های فلسطینی ها را غصب کرده‌اند از روی رأفت اسلامی رحم می‌کنند. در حالیکه رژیم صهیونیستی روزانه دهها کودک فلسطینی را شهید می‌کند. مردم دنیا این را می‌بینند. 

 وی مهمترین بُعد را زلزله‌ی ناشی از این طوفان درون مرزهای خودساخته رژیم صهیونسیتی دانسته و افزود: تصاویر هجوم صهیونیست‌ها به فرودگاه‌ها برای ترک سرزمین‌های اشغالی نشان داد که چقدر این عملیات در تحقق اهداف خود موفق بوده است. بسیاری از صهیونیست‌ها با صدای گلوله‌ها و راکت‌ها از خواب غفلت بیدار شدند و تازه فهمیدند خاک غصبی، محل امنی برای زندگی نیست.عملیات طوفان الاقصی به صهیونیست‌ها فهماند که زندگی در خاک غصبی مثل زندگی در مسیل رودخانه است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته