دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

سرلشکر سلامی: جنگ غزه نخستین مرحله از فروپاشی زودرس رژیم جعلی صهیونیستی است

سرلشکر سلامی: جنگ غزه نخستین مرحله از فروپاشی زودرس رژیم جعلی صهیونیستی است
فرمانده کل سپاه جنگ غزه را نخستین مرحله از فروپاشی زودرس رژیم جعلی صهیونیستی خواند و گفت: سال گذشته تمام جبهه استکبار به میدان آمده بود تا انقلاب اسلامی را با شکست مواجه کند.
کد خبر : 873456

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در همایش سراسری طرح و برنامه ریزی راهبردی سپاه با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، امنیت و امت اسلامی گفت: امنیت، شکوه و اقتدار امروز ما نشات گرفته از خون‌های پاک شهدا و مجاهدانی است که در این مسیرنورانی ایثارگرانه از جان گذشتند تا آرزو‌های یک امت بزرگ را محقق کنند.

وی از انقلاب اسلامی به عنوان پدیده غالب در دنیای امروز نام برد و گفت: منحنی تحولات عالم نشان داده که شعاع‌های درخشان انقلاب در جهان در حال گسترش است و قوس نزول دشمنان انقلاب اسلامی آغاز شده است.

سلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی باعث خروج دشمنان بزرگ از پناهگاه‌های راهبردی شده است، تصریح کرد: دشمنان ما امروز در معرض فرسایش و زوال و پذیرش واقعیت‌های جدید شده اند و این تقابل واضح و آشکار است.

وی افزود: دشمن وادار به تعطیل راهبرد‌های خود اعم از دولت سازی در عراق و افغانستان و تسلط بر گذرگاه‌های استراتژیک شده و در حال عقب نشینی از راهبرد‌ها و نقشه‌های شومی است که برای امت اسلامی در سر می‌پروراند.

سلامی با بیان اینکه تحریم اقتصادی جمهوری اسلامی ایران نیز امروز کارکردی در روند مناسبات ما با سایرین نداشته است گفت: هر سرزمینی که عرصه تسلط دشمنان منطقه‌ای ما بود امروز دچار تحول شده و اراده سیاسی دشمن افول یافته است و برغم برخورداری از قدرت، ثروت و ابزار‌های جنگ روانی و عملیات رسانه‌ای و تمام ظرفیت‌های موجود، برابر انقلاب اسلامی جز ناکامی و زوال، دستاوردی به همراه نداشته است.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی امروز در حال توسعه و ترویج گفتمانی و تحمیل اراده سیاسی در تحولات است و این مسیر بدون توقف در حال جریان است.

فرمانده کل سپاه از عملیات طوفان الاقصی به عنوان جدیدترین رخدادی که نظام راهبردی دشمن را در معرض زلزله سیاسی و امنیتی قرار داده است نام برد و گفت: هرچند جغرافیای این عمل تاکتیکی است، اما شعاع تاثیر آن جهانی است.

سلامی افزود: هر قدرتی به انقلاب اسلامی تکیه کرد شکست نخورد و بقا یافته، اما در مقابل هر قدرتی به آمریکا وابسته شده است زوال و نابودی یافته و این واقعیتی انکارناپذیر است.

سلامی شور و نشاط امروز جامعه جوان در امت اسلامی را خاموش ناشدنی توصیف و تصریح کرد: هرچه دشمنان تلاش می‌کنند میدان‌های جنگ را برابر ما بگشایند روح جهاد در امت اسلامی شعله ورتر شده و محاسبات دشمن را بر هم می‌زند.

وی افزود: در این روند سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در دامنه قله‌ای که فرمانده معظم کل قوا در راس آن قرار گرفته نقش تعیین کننده‌ای در تقابل انقلاب اسلامی با استکبار ایفا می‌کند.

سلامی با بیان اینکه در تقابل با دشمنان جهانی بدون برهم زدن تعادل قدرت نمی‌توان باقی ماند گفت: آمریکا و متحدان آن، امروز انقلاب اسلامی را تنها پدیده‌ای می‌دانند که هرچه بیشتر با او درگیر شوند توان بیشتری می‌یابد و این واقعیت جبهه استکبار را با چالش‌های جدی مواجه کرده است.

فرمانده کل سپاه توسعه گفتمانی و نرم افزار تولیدتوان بومی را از وجوه متمایز انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: ساختن سپاهی که بتواند اهداف بزرگ و متعالی را دنبال کند برعهده تلاشگران عرصه طرح ریزی و برنامه ریزی راهبردی است.

وی افزود: سپاه می‌بایست دامنه وسیعی از عمل، قدرت و تاثیر را برابر دشمنان بزرگ و متعدد و متکثر با ابزار‌های متنوع در تمامی عرصه‌ها ایجاد کند امروز تنها مانع جهانی شدن غرب، انقلاب اسلامی است و سپاه در آسیب ناپذیرسازی انقلاب، نقش برجسته‌ای دارد.

سلامی یادآور شد: سپاه آموخته است که برای واژگون سازی تعادل قدرت‌ها به تکثیر قدرت با روحیه انقلابی بپردازد و این امروز به عنصری برای شکست دشمنان مبدل شده است.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به عملیات غرور آفرین طوفان الاقصی گفت: امروز رژیم صهیونیستی بنابر اذعان همگان نه تنها متحمل شکست بلکه تحقیر شده است و حماس به تنهایی و بدون اتکا به قدرت دیگری، آنان را دچار شکست بزرگی کرده است.

سلامی با بیان اینکه بمباران ساختمان‌ها در هیچ منطقی نشان قدرت نیست اظهار کرد: امروز هویت جعلی رژیم صهیونیستی فرو ریخته و جز یک پوسته تو خالی چیز دیگری از آن باقی نمانده است.

وی تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان پاسدار و محافظ انقلاب اسلامی در قلب مبارزه با جبهه استکبار قرار دارد و تمامی عرصه‌ها را فرصتی برای مقابله و خنثی سازی توطئه‌های دشمنان و خدمت رسانی به هموطنان قرار داده است و ساختن سپاهی قدرتمند بر عهده تلاشگران عرصه طرح و برنامه ریزی راهبردی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر