دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 مهر 1402 - 08:52
با تأکید بر راه‌اندازی مزرعه تحقیقاتی دامپزشکی؛

مرادی: ایستگاه پرورش «بز کرکی راینی» در بافت به دانشگاه آزاد واگذار شود

مرادی: ایستگاه پرورش «بز کرکی راینی» در بافت به دانشگاه آزاد واگذار شود
رئیس دانشگاه آزاد بافت با تأکید بر اینکه این دانشگاه نیاز ضروری به مزرعه تحقیقاتی دارد، پیشنهاد کرد ایستگاه پرورش بز کرکی راینی بافت -که فاقد بهره‌برداری مطلوب است- به این دانشگاه واگذار شود.
کد خبر : 873334

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، علیرضا مرادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت در ششمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافت اظهار کرد: رشته پرطرفدار دکتری تخصصی دامپزشکی این واحد دانشگاهی با ظرفیت فعلی ۵۰۰ دانشجوی نخبه از سراسر کشور و بهره‌مندی از حضور استادان متخصص، پژوهشگر و بهره‌برداری از کلینیک تخصصی ویژه دام بزرگ و دام کوچک، توانمندی بالقوه منحصربه‌فردی را در زمینه تحقیقات کاربردی و خدمات بالینی دامپزشکی در راستای تأمین امنیت و سلامت غذایی، توسعه صنعت دامپروری و دامداری سالم و پایدار در جنوب شرق کشور فراهم کرده است.

وی افزود: در راستای تکمیل فرآیند تحقیقات کاربردی دامپزشکی و تأمین نیاز‌های آموزشی و پژوهشی میدانی دانشجویان و نیز ارائه خدمات عمومی و اجرای فعالیت‌های تحقیقاتی مزرعه‌ای تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت نیاز ضروری و عاجل به تأسیس مزرعه تحقیقاتی دارد که به این منظور دو گزینه پیشنهاد و مورد تقاضاست. نخست واگذاری ایستگاه پرورش بز کرکی راینی که فاقد بهره‌برداری مطلوب بوده و بر اثر تصمیم مسئولان، مالکیت و بهره‌برداری این ایستگاه از شهرستان بافت به مرکز تحقیقات منابع طبیعی کرمان در حال انتقال است درحالی‌که واگذاری این ایستگاه به دانشگاه می‌تواند، ظرفیت تبدیل آن به مرکز بین‌المللی تحقیقات دام و دامپزشکی را فراهم آورد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت ادامه داد: پیشنهاد دوم واگذاری قطعه زمینی با مساحت، موقعیت و ملزومات مناسب مورد درخواست این واحد دانشگاهی که واگذاری آن از اختیارات مسئولان شهرستان بوده و امید است در اسرع وقت اقدام لازم صورت گیرد.

حجت‌الاسلام علی محمدزاده امام جمعه بافت نیز با تبیین رویکرد جدید شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در راستای حل مسائل و پیگیری مشکلات و موانع بخش‌های مختلف در شهرستان گفت: نیاز‌ها و ضرورت‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شهرستان باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش آنا، در این نشست که با گلباران یادمان شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید همراه بود، اعضای شورای فرهنگ عمومی و اصحاب رسانه به بیان دغدغه و نظرات پرداختند و در پایان مقرر شد؛ اقدامات و پیگیری‌های مستمر تا حصول نتیجه برای رفع مشکلات و تأمین نیاز‌های مراکز دانشگاهی و آموزشی شهرستان ازجمله؛ تأمین خوابگاه دانشجویی و ... انجام پذیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته