دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
23 مهر 1402 - 15:35

امیرعبداللهیان: حماس رسیدگی به اسرای غیرنظامی را با نگاه اسلامی در برنامه دارد

امیرعبداللهیان: حماس رسیدگی به اسرای غیرنظامی را با نگاه اسلامی در برنامه دارد
حسین امیرعبداللهیان در دیدار با امیر قطر گفت: حماس با نگاه اسلامی و انسانی، رسیدگی به موضوع اسرای غیرنظامی را با اولویت در برنامه خود دارد و اگر شرایط میدانی فراهم شود در این زمینه اقدام لازم را انجام خواهد داد.
کد خبر : 873282

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ابتدای این ديدار سلام رئیس جمهور کشورمان به امیر قطر را ابلاغ کرد. همچنین مجدداً از نقش‌آفرینی سازنده قطر در موضوع تبادل زندانیان و انتقال دارایی‌های ایران تشکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به گفت‌وگوهای تلفنی شب گذشته رئیس جمهور کشورمان با امیر قطر و نیز بیان نتیجه مشورت‌های منطقه‌ای خود با مقامات کشورهای منطقه در چارچوب سفر جاری و گفت‌وگوهای تلفنی با مقامات کشورهای مختلف در روزهای اخیر بر ضرورت تحرک جمعی کشورهای اسلامی برای پایان بخشیدن به جنایات جنگی رژیم آپارتاید صهیونیستی علیه شهروندان غزه تاکید و در این چارچوب بر اهمیت برگزاری نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در سطح وزرای امور خارجه و نیز رؤسای این کشورها تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: در صورت ادامه حملات رژیم صهیونیستی علیه شهروندان و مردم بی دفاع غزه، هیچکس نمی‌تواند کنترل اوضاع و عدم گسترش دامنه درگیری‌ها را تضمین کند.

 

 

وی افزود: آمریکا که دیگران را به خویشتنداری توصیه می‌کند، خود به چنین توصیه‌ای ملتزم نیست و حمایت‌های همه‌جانبه خود را از رژيم صهيونيستی تقویت کرده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان گفت: آنهایی که علاقه‌مند هستند که دامنه جنگ و بحران توسعه نیابد، ضرورت دارد مانع حملات وحشیانه جاری رژیم صهیونیستی علیه شهروندان و غیرنظامیان در غزه شوند.

امیرعبداللهیان با اشاره به گفت‌وگوهای خود با مسؤلان عالی‌رتبه جنبش حماس در بیروت و دوحه گفت: مسؤلان جنبش یادشده تاکید کردند که با نگاه اسلامی و انسانی، رسیدگی به موضوع اسرای غیرنظامی را با اولویت در برنامه خود دارند و اگر شرایط میدانی فراهم شود، در این زمینه اقدام لازم را انجام خواهند داد.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر نیز در این دیدار شرایط انسانی غزه را نگران‌کننده خواند و گفت: اولویت ما توقف جنایات در غزه است و موضع ما در خصوص فلسطین تغییری نمی کند.

وی افزود: نیروهای اشغالگر مسئول جنایاتی هستند که مرتکب می‌شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته