دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

ورزشگاه پاس قوامین هم مشکل چمن دارد هم پارکینگ!/ دردسر فعالیت آکادمی‌ها زمان برگزاری بازی‌ها

ورزشگاه پاس قوامین هم مشکل چمن دارد هم پارکینگ!  دردسر فعالیت آکادمی‌ها زمان برگزاری بازی‌ها
ورزشگاه پاس قوامین شرایط خاصی برای میزبانی از بازی تیم‌های پیکان و پرسپولیس دارد.
کد خبر : 873236

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، ورزشگاه پاس قوامین می‌تواند میزبان بازی پیکان و پرسپولیس با حضور تماشاگران باشد اما اگر این بازی روز پنج‌شنبه ۲۷ مهر برگزار شود اتفاق خوبی برای زمین چمن ورزشگاه پاس قوامین نخواهد بود چون چمن ورزشگاه«اُوِر سیدینگ» (over-seeding) شده و نیاز به استراحت دارد تا روز ۶ آبان میزبان بازی پیکان و مس رفسنجان باشد.

ضمن اینکه باید به فکر فصل سرما بود تا کیفیت زمین چمن به مراتب بهتر باشد. ۲۰ بازی دیگر باقی مانده و اگر بازی پیکان و پرسپولیس در تاریخ اعلام شده برگزار شود چمن ورزشگاه که تنها زمین چمن با کیفیت تهران است به مشکل می‌خورد.

ظرفیت پذیرش تماشاگر در این ورزشگاه ۸ هزار نفر است ولی باید دید شورای تأمین استان چه نظری داد. اگر پیش از این بازی‌هایی بدون حضور تماشاگران برگزار شده به خاطر آن بوده که مصوبه یا ابلاغیه‌ای از سوی شورای تأمین برای حضور تماشاگر صادر نشده است. پیش از این بازی‌های پیکان با تیم‌ها تراکتور یا سپاهان که هوادار دارند با حضور تماشاگران بوده و در صورتی که شورای تأمین موافقت خود را با حضور تماشاگران صادر کند، به میزان درصدی که اعلام شود مراتب حضور هواداران دو تیم پیکان و پرسپولیس فراهم می‌شود. 

یکی از دغدغه‌های برگزاری بازی در ورزشگاه پاس قوامین استفاده از پارکینگ این ورزشگاه برای تیم‌ها و مهمانان آنهاست. در بازی‌هایی که پیکان در این ورزشگاه داشته تیم‌ها نتوانسته‌اند استفاده لازم را از پارکینگ ببرند و دلیل آن فعال بودن آکادمی ورزشگاه است که دیگر رشته‌های وزشی در روز برگزاری مسابقه فعال بوده‌اند. اختیار پارکینگ با حراست وزارت ورزش و یگان ویژه ناجاست و قابلیت حضور ۴۰ تا ۵۰ خودرو در آن وجود دارد. تماشاگران حق استفاده را ندارند و در فضای بیرون ورزشگاه اجازه پارک خودروهای خود را دارند. بر این اساس مهمانان VIP نیز می‌توانند خودروهای خود ر در پارکینگ ورزشگاه پارک کنند. 

انتهای پیام/

ارسال نظر