دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
23 مهر 1402 - 10:20

انتقاد نوروزی از افزایش قیمت کود/ قالیباف: حتما آقای مخبر تدبیری می‌کنند

انتقاد نوروزی از افزایش قیمت کود  قالیباف: حتما آقای مخبر تدبیری می‌کنند
نماینده علی‌آباد کتول با انتقاد از افزایش قیمت کود گفت: اقتصاد استان‌های ‌شمالی کشور بر پایه کشاورزی است پس در شرایط کاشت، داشت و برداشت افزایش قیمت کود چه توجیهی دارد؟
کد خبر : 873205

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، رحمت الله نوروزی در جلسه علنی نوبت صبح امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: هفته گذشته نمایندگان سه استان شمالی جلسه‌ای با آقای مخبر معاون اول رییس جمهور داشتیم؛ در آن جلسه موضوع افزایش ۳۰ درصدی قیمت کود را مطرح کردیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: با وجودی که قرار بود تا پایان مهر پول گندم کاران پرداخت شود اما این اتفاق نیفتاده و برنج روی دست کشاورزان مانده است بعد در این شرایط قیمت کود را زیاد می کنند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: پرداخت طلب گندم کارها شروع شده اما با تاخیر انجام شده و بخشی هنوز پرداخت نشده و آن ها نتوانسته کود تهیه کنند؛ آن دسته از کشاورزان که پول گرفته‌اند توانستند کود تهیه کنند.

وی ادامه داد: کشاورزان که با تاخیر پول گندم را گرفته اند باید کود گران تری برای کشت پاییزه بخرند؛ حتما آقای مخبر به مشکلات توجه دارند که به دلیل عدم پرداخت و تاخیر در خرید کود، کشاورزان کود را گران تر می خرند؛ حتما ایشان برای این موضوع تدبیری می کنند که مشکل حل شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته