دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

لزوم تمرکز سازمان‌ها بر ارزیابی «مهار تورم، رشد تولید» و رفع موانع

لزوم تمرکز سازمان‌ها بر ارزیابی «مهار تورم، رشد تولید» و رفع موانع
عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد خراسان جنوبی گفت: اکنون عملکرد سازمان‌ها باید در دو مقوله ارزیابی مهار تورم و رشد تولید متمرکز و موانع رشد تولید برطرف شوند.
کد خبر : 873179

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدحسن هاشمی عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در جلسه گروه مدیریت و حکمرانی مجمع بسیجیان این استان با بیان اینکه شعار سال 1402 خیلی دقیق، عالمانه و حکیمانه بود، اظهار کرد: مهار تورم لازمه رشد تولید است؛ بنابراین بسیج اساتید نگاهی در این مسئله در عملکرد دستگاه‌های اجرایی داشته باشد. دستگاه‌های مختلفی در بحث مهار تورم و رشد تولید تأثیرگذار هستند و دانشگاه‌ها و استادان در این میان از حیث تئوری، نظری و عملی می‌توانند مؤثر باشند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سال‌های متمادی به مسائل اقتصادی توجه ویژه‌ای داشتند و امسال را«سال مهار تورم، رشد تولید» نام نهادند که واقعاً حائز اهمیت است؛ البته دولت سیزدهم تلاش کلان و بزرگی کردند که بر مشکلات غالب شوند. وظیفه ما در بسیج اساتید استان این است که در راستای تسریع تحقق شعار سال تلاش کنیم و در ماه‌های باقیمانده از سال بتوانیم به نتیجه مطلوب رسیم.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با اشاره به توجه دولت خدمتگزار به امور دانش‌بنیان در سال گذشته و همت گماشتن دانشگاه‌ها که کار‌های مهارتی را سرلوحه خود قرار دادند، عنوان کرد: به نظر می‌رسد که اگر بتوانیم در کارگروه تقسیم‌کار کرده و سازمان‌هایی که در بحث مهار تورم ذی‌ربط هستند را شناسایی و عملکرد این دستگاه‌ها را مشاهده کنیم، سازمان‌های دارای ظرفیتی که می‌توانند در رشد تولید در استان خراسان جنوبی کارآمدتر عمل کنند را مورد توجه قرار دهیم.

هاشمی اضافه کرد: اگر بسیج استادان بتواند در این وهله ورود و فعالیت‌ها را بررسی کند در آینده می‌تواند آثار مفیدی داشته باشد. بسیج اساتید در زمینه اقدامات مورد نیاز بررسی سمت اجرایی ندارد؛ باید بررسی کنیم که استان در جذب اعتبار واقعاً چه کار‌ها و اقداماتی انجام داده است. مدیران باید باور داشته باشند تا بتوانند عهده‌دار این مسئله شده و مؤثر واقع شوند. عملکرد سازمان‌ها باید در دو مقوله ارزیابی مهار تورم و رشد تولید متمرکز شده و موانع رشد تولید را در این استان برطرف کنیم.

وی بیان کرد: نیروی انسانی در استان خراسان جنوبی بزرگ‌ترین سرمایه است که بسیاری از آنان در استان اقامت دارند فقط باید ارتباطی بین این نیرو‌ها با دستگاه‌های اجرایی ایجاد شود. در دو حوزه باید فعالیت را آغاز کرد، نخست ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها که مدیران اجرایی در مهار تورم چه اقداماتی انجام داده‌اند و دیگر در بحث رشد تولید چه موانعی برطرف شده است.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی با تبریک موفقیت جبهه مقاومت حماس ابراز امیدواری کرد که مبارزات تا حصول کامل پیروزی رزمندگان اسلام علیه استکبار جهانی و محو کامل اسرائیل غاصب کودک کش تداوم پیدا کند و ادامه داد: این عملیات غرورآفرین الحق معجزه و اقدام بسیار بزرگی بود که معادلات دشمنان اسلام را بر هم زد. 

حجت‌الاسلام محمد حاجی‌زاده مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز گفت: عملیات غرورآفرین جبهه مقاومت اسلامی و حماس علیه دشمن اسلام و انسانیت اسرائیل غاصب و کودک کش نویدبخش پیروزی نهایی جبهه اسلام بر جبهه کفر جهانی بوده و وعده الهی در قرآن کریم حتمی و قطعی است؛ چراکه به فرموده قران کریم«فإنّ حزب الله هم الغالبون» و «إنّ الباطل کان زهوقاً» پیروزی قطعاً با جبهه الهی بوده و باطل هم قطعاً رفتنی است. وظیفه ما در این زمان دعا برای پیروزی جبهه مقاومت است و در جلسات شادی که در این باره برگزار می‌شود به‌طور قاطع شرکت کنیم.

باور شعار سال بین مسئولان فوق‌العاده‌ای مهم است

معاون آموزشی دانشگاه بیرجند نیز عنوان کرد: باور شعار سال بین مسئولان از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

سیدجواد حسینی واشان  با اشاره به اتفاقاتی که در اول امسال مطابق شعار سال نبود، مطرح کرد: این مسئله باید آسیب‌شناسی شود که آیا ضرورت بود و یا اینکه در راستای عدم باور شعار سال بوده؛ یعنی دقیقاً بعد از اینکه حضرت آقا شعار سال را اعلام فرمودند و در حرم رضوی سخنانی را ایراد کردند در همان ماه اول جامعه شاهد تغییرات قیمتی قابل توجهی در ارزاق عمومی بود.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات از سر ناچاری و به دلیل عدم باور شعار سال این اتفاق می‌افتد، افزود: این مسئله نیاز به بررسی دارد و اگر لازم باشد باید برای جامعه تبیین شود؛ اما بعد از آن توسط مسئولان  در سطوح مختلف گشایش‌هایی صورت گرفت و تورم تقریباً مهار و به حدی که از دامنه ۴۰ درصد به ۳۰ درصد تقلیل یافت و رشد تورم نزولی شد. 

حسینی توضیح داد: این دلایل اگر به خوبی تبیین شود امید مردم به آینده تقویت می‌شود. امید به آینده مهم‌ترین مسئله است و مقام معظم رهبری تأکید دارند که دو مسئله امید و ایمان در جامعه تقویت شود که در این صورت قطعاً مشکلاتی که در جامعه بوده که قابل حل خواهد بود و با سرعت بیشتری رشد و توسعه کشور اتفاق خواهد افتاد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته