دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

تروریسم رسانه‌ای با تلاش اهالی فرهنگ ناکام ماند

تروریسم رسانه‌ای با تلاش اهالی فرهنگ ناکام ماند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی با اعضای ارکستر سمفونیک ملی جمهوری اسلامی ایران گفت: در سال گذشته با برپایی ۱۶۰۰ کنسرت، تروریسم رسانه‌ای با تلاش اهالی فرهنگ ناکام ماند.
کد خبر : 873102

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدمهدی اسماعیلی در جلسه با اعضای ارکستر سمفونیک ملی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برگزاری منظم جشنواره‌ها و رویداد‌های فرهنگی کشور در سال گذشته گفت: با وجود اینکه جریان تروریسم رسانه‌ای قصد مقابله با همه این رویداد‌ها را داشت، ولی همه آن‌ها با قوت برگزار شد، چون اهالی فرهنگ و هنر پای این کار ایستادند.

وی گفت: سال گذشته بسیاری از هنرمندان برای اجرای برنامه‌هایشان با سختی‌های بسیاری رو به رو شدند و حتی از سوی دشمنان برای اجرای کار‌های هنری در کشور مورد تهدید قرار گرفتند، ولی با وجود ایستادگی این هنرمندان کشور روز‌های پرشکوهی را پشت سر گذاشت.

اسماعیلی ادامه داد: برنامه‌های هنری در سال گذشته با نظم خاصی برگزار شد تا این پیام به دشمنان داده شود که هنرمندان هنوز پای آرمان‌های خود ایستاده اند.

به گفته وزیر فرهنگ سال گذشته ۱۶۰۰ کنسرت در کشور برگزار شد که هر کدام به طور متوسط بالای ۱۲۰۰ نفر جمعیت دربرداشت که نشان دهنده علاقه بسیاری از مردم به هنر‌های موسیقایی و حضور در کنسرت‌های داخل کشور است.

وزیر فرهنگ در ادامه با اشاره به سابقه ۸۰ ساله گروه ارکستر سمفونیک ملی ایران افزود: مسئولان وزارت فرهنگ از تمام قدرت خود برای حفظ و احیای این ارکستر استفاده خواهند کرد.

وی گفت: مجموعه ارکستر ملی چشم و چراغ موسیقی و کار‌های هنری کشور محسوب می‌شود و خود را نسبت به تقدیر و تجلیل از هنرمندان و مسئولان این مجموعه موظف می‌دانیم.

اسماعیلی خطاب به مدیران و هنرمندان ارکستر سمفونیک خواستار اجرای طرح ایجاد انجمن آهنگ‌سازان جوان شد.

وی گفت: در هر استانی یک میلیارد تومان بودجه برای این کار اختصاص داده شده است که به طور غیرمستقیم در اختیار مسئولان قرار داده خواهد شد تا در جهت عدالت فرهنگی و تشویق آهنگسازان جوان در استان‌های کشور هزینه شود.

وی همچنین به پیشنهاد استاد مجید انتظامی وعده تشکیل ارکستر سمفونیک بانوان را در آینده‌ای نزدیک داد.

وزیر فرهنگ همچنین دستور رسیدگی به وضعیت ساختمان تالار وحدت و تامین تجهیزات لازم برای اجرا‌های موسیقی ارکستر سمفونیک را صادر کرد و از مسئولان خواست نسبت به این کار تسریع لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته