دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
22 مهر 1402 - 13:38
رئیس دانشگاه آزاد اصفهان تأکید کرد؛

لزوم تقویت فعالیت‌های دانش‌بنیان درآمدزا

لزوم تقویت فعالیت‌های دانش‌بنیان درآمدزا
پیام نجفی بر لزوم لزوم تقویت فعالیت‌های دانش‌بنیان درآمدزا در واحد‌های دانشگاهی تأکید کرد.
کد خبر : 873080

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، پیام نجفی، رئیس دانشگاه آزاد استان اصفهان در نشست تخصصی توسعه مهارت‌های مدیریتی نوآورانه و تحول‌گرا که با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، رؤسا و معاونان هماهنگی دانشگاه‌های آزاد استان‌های جنوب، شرق و مرکز ایران در دانشگاه آزاد اصفهان برگزار شد با تأکید بر تقویت فعالیت‌های دانش‌بنیان درآمدزا در واحد‌های دانشگاهی اظهار کرد: تجربه‌ای که در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان و سرا‌های نوآوری به آن رسیده‌ایم این است که وجود سرا‌های نوآوری به تنهایی در واحد‌های دانشگاهی نمی‌تواند سودمند باشد و انتظارات دانشگاه را برآورده سازد.

وی افزود: در کنار سرا‌های نوآوری، تعامل و ارتباط تنگاتنگ با اتاق بازرگانی هر استان که حلقه واسط و واصل سرمایه‌گذاران و بنگاه‌های تولیدی، صنعتی و اقتصادی با دانشگاه بوده، لازم و ضروری است و این ارتباط می‌تواند به‌عنوان تسهیلگر و شتاب‌دهنده عامل اساسی برای منتج بودن فعالیت این سرا‌ها باشد.

رئیس دانشگاه آزاد استان اصفهان گفت: این گردهمایی کارگاه تبادل تجربه و فرصتی ایده‌آل برای انتقال دانسته‌ها و داشته‌هاست تا نقاط قوت تقویت و اشاعه یافته و نقاط ضعف شناسایی و برطرف شوند.

نجفی با اشاره به اینکه با وجود رقبای کوچک و بزرگ دیگر فرصت اشتباه نداریم، عنوان کرد: یکی از علل برگزاری این نشست، وجود دغدغه‌های مجموعه مدیریت دانشگاه درباره برخی موارد مانند لزوم پیشگیری از تکرار تجارب منفی و توصیه به اجرای تجارب مثبت و موفق برخی واحد‌ها و استان‌ها در اجرای برنامه‌ها و اهداف سند توسعه و تعالی دانشگاه است.

وی بیان کرد: یکی از تجارب موفقی که در دانشگاه آزاد اصفهان و با حمایت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این استان کسب کردیم، اجرای موفقیت‌آمیز طرح پویش بود که هرچند اکنون در گام‌های نخستین این طرح هستیم؛ اما افق روشن و امیدوارکننده‌ای برای آن پیش‌بینی می‌کنیم که در تحقق شعار دانشگاه حل مسئله سهم عمده‌ای دارد.

رئیس دانشگاه آزاد واحد اصفهان (خوراسگان) اضافه کرد: طرح نشاط و تعالی که با هدف آموزش دانشجو در عرصه و آشنایی دانشجو با حوزه‌های مرتبط درسی اجرا شد، از دیگر مواردی بود که برای نخستین بار در اصفهان و با تمرکز بر دروس معارف به اجرا درآمد که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

به گزارش آنا، در پایان این نشست رؤسا و معاونان استان‌ها با بازدید از اماکن دانشگاه آزاد اصفهان ازجمله سرا‌های نوآوری، پژوهشگاه مرکزی، قطب علمی ترانسژنزیز و دیگر اماکن، در کارگاه دو روزه تحول‌گرایی و توسعه مدیریت نوآورانه که در محل خانه مشروطه اصفهان تشکیل شد، حضور یافتند.

انتهای پیام/

ارسال نظر